97. PZLA Mistrzostwa Polski za nami

Sobota była trzecim i ostatnim dniem 97. PZLA Mistrzostw Polski.

W biegu na 5000 metrów najlepsi byli Beata Topka (16:03.91) i Aleksander Wiącek (14:05.20).

Złoto w skoku w dal zdobyła Adrianna Szóstak (OŚ AZS Poznań, 6,39 m), a wśród panów triumfował Andrzej Kuch (8.05 m).

Biegi na 200 metrów to zwycięstwa Marleny Goli (23.39) i Adriana Brzezińskiego (20.99).

Kamila Przybyła okazała się najlepsza w skoku o tyczce kobiet (4.10 m), a w młocie kobiet Malwina Kopron (75.42 m). Trzecia była Joanna Fiodorow (OŚ AZS Poznań, 72.31 m), a podium uzupełniła Anita Włodarczyk (74.06 m).

Pia Skrzyszowska wygrała na 100 m przez płotki kobiet (12.85), a wśród panów na 110 m triumfował Damian Czykier (13.37).

Biegi na 800 m to wygrane Angeliki Sarny (2:00.28) i Patryka Dobka (1:48.21).

W męskiej sztafecie 4x400 m zwycięstwo odnieśli zawodnicy OŚ AZS Poznań.

Klasyfikację medalową mistrzostw wygrał AZS UMCS Lublin z pięcioma złotymi krążkami. Tyle samo mieli lekkoatleci OŚ AZS Poznań. O kolejności decydowała liczba srebrnych medali, których więcej zdobyli lublinianie. W klasyfikacji medalowej wg województw najsilniejsze okazało się woj. mazowieckie przed dolnośląskim i podlaskim. W klasyfikacji punktowej bezkonkurencyjny był AZS-AWF Katowice, a klasyfikacja punktowa województw dała prowadzenie Mazowszu.