Kolejorz wygrał pod Wawelem. Wisła Kraków - Lech Poznań 1:2

W meczu 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy Lech Poznań wygrał na wyjeździe z Wisłą Kraków.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando Kolejorza. Goście prowadzili grę, często podejmowali akcje zaczepne i ani przez moment nie dali się zepchnąć Wiśle do defensywy. Aktywni byli Sykora, Kamiński i Puchacz, ale na listę strzelców wpisał się Ishak. Po zagraniu z rzutu rożnego piłkę przedłużył Salamon, a Szwed nie zmarnował okazji.

Co ciekawe, choć Lech miał optyczną przewagę, to nie stworzył sobie wielu okazji. Jeden gol jednak wystarczył, bo Wisła w ataku była absolutnie sparaliżowana - gospodarze mieli ogromne problemy z posyłaniem piłki w okolice pola karnego, a o klarownych sytuacjach mogli jedynie pomarzyć.

Po zmianie stron wszystko wyglądało mniej więcej podobnie, przynajmniej do momentu, w którym na listę strzelców wpisał się wprowadzony chwilę wcześniej Tiba. Wielką rolę w tej akcji odegrał Karlstrom, który zagrał kluczową piłkę spod samej linii końcowej.

Drugi gol chyba zbytnio rozluźnił lechitów. Tempo wyraźnie spadło, a wejście Błaszczykowskiego dało Wiśle nowy impuls. Efektem był gol kontaktowy, zdobyty przez doświadczonego z rzutu wolnego. Nie popisał się w tej sytuacji Van der Hart, dając się zaskoczyć płaskim uderzeniem.

Ostatecznie Lech dowiózł zwycięstwo do samego końca. Drużynie trenera Skorży należą się pochwały za pierwszą połowę, po przerwie było już gorzej, wystarczyło to jednak do zdobycia trzech punktów i taki wynik należy uznać za sprawiedliwy. Z pochwałami nie należy jednak przesadzać, bo Kolejorz zmierzył się z zespołem. który nie ma już w tym sezonie o co grać, w dodatku z trenerem będącym na wylocie.

Wisła Kraków - Lech Poznań 1:2 (0:2)

Wisła: Lis - Gruszkowski (Szot 87'), Frydrych, Kone, Szota, Starzyński, Savić, Żukow, Medved (Boguski 80'), Brown Forbes (Błaszczykowski 72'), Yeboah (Buksa 87').

Rezerwowi: Broda, Wachowiak, Boguski, Hoyo-Kowalski, Błaszczykowski, Chuca, Mawutor, Szot, Buksa.

Lech: Van der Hart - Czerwiński (Skóraś 60'), Salamon, Milić, Puchacz, Karlstrom, Kwekweskiri (Pacławski 89'), Sykora (Marchwiński 89'), Ramirez (Tiba 60'), Kamiński, Ishak (Johansson 28').

Rezerwowi: Bednarek, Kraweć, Rogne, Marchwiński, Pacławski, Johannsson, Skóraś, Tiba.

Bramki: Błaszczykowski 78' - Ishak 13', Tiba 61'

Kartki: Czerwiński 9' (żółta), Kwekweskiri 45' (żółta), Brown Forbes 51' (żółta), Karlstroem 80' (żółta), Milić 90' (żółta)

86
Teraz to Wisła szuka swojej szansy, ale zbyt długie podanie z głębi pola w kierunku Boguskiego
78
No właśnie, Błaszczykowski! Bezpośredni gol z rzutu wolnego! Sprytne uderzenie po ziemi
76
Na czystej pozycji po podaniu Kamińskiego znalazł się Johannsson, ale był na spalonym
69
Próba akcja lewą stroną w wykonaniu Wisły, płaskie zagranie w pole karne, ale dobrze ustawieni byli obrońcy Lech a
47
Pierwsza połowa całkowicie pod dyktando Lecha, jak będzie w drugiej?
42
Kwekwe próbował bezpośredniego uderzenia z rzutu wolnego, piłka poleciała nad poprzeczką
40
Kolejna współpraca Sykory i Johannssona, ale ten drugi zakończył to niecelnym podaniem
37
Ładna akcja Sykory, dośrodkowanie wzdłuż bramki, Johannsson chciał jeszcze zgrać piłkę, ale wmieszał się w to obrońca
17
Spokojnie płyną minuty, nie jest to wielkie widowisko. Gospodarze nie pokazują na razie nic
15
Lech na razie kontroluje spotkanie
14
Zagranie z rzutu rożnego, piłkę przedłużył Salamon, a Ishak popisał się skutecznym strzałem