Gol w 97. minucie i kompromitacja Kolejorza. Lech Poznań - Stal Mielec 1:2

W meczu 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy Lech Poznań przegrał przy Bułgarskiej ze Stalą Mielec.

Pierwsza połowa spotkania zawiodła. Lech prowadził grę, często gościł na połowie rywali, kilkukrotnie próbował nawet oddać strzał, licznik zatrzymał się jednak na zaledwie jednej celnej próbie. Goście skupiali się na defensywie, stworzyli sobie jednak niezłą dogodną okazję - tuż przed przerwą strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego skutecznie obronił Bednarek.

Druga połowa wyglądała podobnie. Największą różnicą były potężne uderzenia Puchacza, który najpierw trafił w słupek, a kilka minut później posłał futbolówkę tuż obok bramki.

Puchacz był zresztą najjaśniejszym punktem Kolejorza i w końcu doczekał się momentu chwały. Jego świetne podanie zmarnował Kwekweskiri, pozbawiając obrońcę asysty, ale wychowanek wziął w końcu sprawy w swoje ręce i mocnym strzałem z narożnika pola karnego dał Lechowi bramkę.

W 86. minucie Kamiński zdobył gola na 2:0, był jednak na spalonym i sędzia nie uznał trafienia.

Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Stal wykonywała rzut z autu. Piłkę posłano w pole karne Lecha, a po dużym zamieszaniu do własnej bramki skierował ją Kraweć. Po tym nastąpiła kilkuminutowa przerwa na sygnał z wozu VAR, gdzie analizowano czy gol padł prawidłowo. Ostatecznie nie dopatrzono się przewinienia i zaliczono trafienie.

Dramat Lecha rozegrał się w 97. minucie. Goście wykonywali rzut z autu praktycznie w tym samym miejscu, tym razem w polu karnym świetnie zachował się De Amo i dał Stali 3 punkty. Po takim meczu osiągnięty przez Kolejorza wynik trudno oceniać inaczej niż jako kompromitację. Kolejne ataki nie dawały żadnego efektu, a w końcówce gospodarze popełnili szkolne błędy w obronie, oddając wygraną drużynie, która rozpaczliwie walczy o utrzymanie.

Lech Poznań - Stal Mielec 1:2 (0:0)

Lech: Bednarek - Czerwiński, Satka, Milić, Puchacz - Karlstrom (Kwekweskiri 70'), Tiba - Skóraś (Sykora 65'), Ramirez, Kamiński - Johannsoon (Szymczak 65')

Rezerwowi: Bąkowski - Kraweć, Rogne, Sykora, Marchwiński, Dejewski, Salamon, Szymczak, Kwekweskiri

Stal: Strączek - Getinger, Flis, Czorbadzyński, De Amo, Dadok (Granlund 73'), Tomasiewicz, Matras, Urbańczyk, Mak (Prokić 67'), Domański (Kolew 67')

Rezerwowi: Gliwa, Granlund, Żyro. Prokić, Forsell, Sadłocha, Jankowski, Kolew, Zjawiński

Bramki: Puchacz 80' - Kraweć 89' (s), De Amo 97'

Kartki: Milić 26' (żółta), Mak 44' (żółta), Matras 56' (żółta),. Sykora 76' (żółta).

89
Wrzut z autu, zamieszanie pod bramką Lecha, Kraweć interweniował wślizgiem i pokonał swojego bramkarza
70
Akcja gości zakończa celnym strzałem zza pola karnego, Bednarek pewnie złapał piłkę
38
Dośrodkowanie, zablokowany strzał Tiby, z 18. metra poprawił jeszcze Puchacz, ale niecelnie
12
Akcja w okolicy pola karnego gości zakończona faulem Lecha w ofensywie. Zaczynają goście
10
Przypomnijmy, że w poprzedniej kolejce Lech przegrał z Podbeskidziem, czyli inną drużyną walczącą o utrzymanie