Kolejorz rozczarował. Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lech Poznań 1:0

W spotkaniu 27. kolejki PKO BP Ekstraklasy Lech Poznań przegrał na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Mecz nie był dobrym widowiskiem.

Pierwsza połowa nie była wielkim widowiskiem. Żaden z zespołów nie chciał podjąć zbędnego ryzyka, a jeśli piłkarze zabierali się już za akcje ofensywne, to często kończyły się one niedokładnymi zagraniami. Kolejorz kilkukrotnie posyłał piłkę w pole karne rywali, zwykle kończyło się jednak na niecelnych uderzeniach.

Po zmianie stron mecz się ożywił, głównie za sprawą Lecha, który często gościł na połowie Górali i szukał swoich okazji. Piłka często rozgrywana była pod polem karnym gospodarzy, posyłano kolejne podania w szesnastkę, wciąż nie było jednak stuprocentowych okazji.

Podbeskidzie wytrzymało napór, czekało na swoją okazję i w końcu się doczekało. Po błędzie przy wyprowadzeniu piłkę przejął Roginić, po czym huknął zza pola karnego, pokonując Van der Harta.

Po stracie gola Lech nadal był dłużej przy piłce, nic jednak z tego nie wynikało. Przez długie minuty goście nie byli w stanie stworzyć sobie dogodnej okazji, a cenne minuty mijały.

Ostatecznie Kolejorz nie znalazł sposobu na defensywę Podbeskidzia. Widać, że problem leży gdzieś głębiej i jedna niezła połowa przeciwko Lechii Gdańsk nie może tego zmienić. Piątkowa porażka praktycznie przekreśliła szanse na awans do pucharów i pokazała, że przed trenerem Skorżą naprawdę dużo pracy.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lech Poznań 1:0 (0:0)

Podbeskidzie: Pesković- Danielak, Modelski. Janicki, Rundić, Mamić (Niepsuj 70'), Rzuchowski (Frelek 64'), Bieroński (Tulio 64'), Ubbink (Hora 61'), Biliński (Wilson 70'), Roginić

Rezerwowi: Polacek, Sierpina, Wilson, Bashlai, Hora, Niepsuj, Tulio, Frelek, Sitek

Lech: Van der Hart - Satka, Salamon, Rogne, Kraweć, Karlstroem, Kwekweskiri (Ramirez 76'), Skóraś, Tiba, Kamiński (Sykora 76'), Ishak (Johannsson 79')

Rezerwowi: Bednarek, Sykora, Ramirez, Marchwiński, Dejewski, Milić, Johannsson, Szymczak, Czerwiński

Bramka: Roginić 75'

Kartki: Kraweć 8' (żółta), Rzuchowski 14' (żółta), Ishak 16' (żółta), Rogne 42' (żółta), Modelski 74' (żółta), Skóraś 88' (żółta)

90
3 minuty doliczone
79
Wilson wygrał walkę z Rogne i pawie wyszedł sam na sam, ale skutecznie z własnego pola karnego wybiegł Van der Hart
76
Złe wyprowadzenie piłki Lecha skończyło się stratą, futbolówkę przejął Roginić i zdobył gola ładnym strzałem zza pola karnego
69
Dośrodkowanie w okolice 5. metra, skończyło się jednak faulem na bramkarzu Górali
57
Była szansa! Satka mocno dośrodkował w pole karne, Kamiński uderzył, ale niecelnie
44
Potrafimy sobie wyobrazić lepszą rozrywkę w piątkowy wieczór niż pierwsza połowa tego spotkania