Zieloni lepsi od Górali. Warta Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0

W meczu 22. kolejki PKO BP Ekstraklasy Warta Poznań pokonała w Grodzisku Wielkopolskim Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Goście nieźle zaczęli i wydawało się, że będą w stanie zagrozić Warcie. Nie przerodziło się to jednak w konkrety, po czym mecz się wyrównał, a następnie szala zaczęła przechylać się na stronę Warty. Niestety poziom meczu, mówiąc delikatnie, nie zachwycał. Emocji było jak na lekarstwo, a pierwszą połowę zakończyliśmy bez celnego strzału.

Po zmianie stron nadal nie oglądaliśmy wielkiego widowiska. Warta kontrolowała jednak mecz i jeśli ktoś miał zdobyć gola, to właśnie gospodarze.

Tak stało się w 70. minucie. Trałka powalczył o piłkę, wygrał przebitkę i uderzył z ostrego kąta. Piłkę po drodze dotknął jeszcze Baku i choć z trafienia cieszył się Polak, to ostatecznie gola zapisano na konto Niemca.

W 86. minucie powinniśmy mieć remis, ale z 5. metra w bramkę nie trafił Frelak. Losy spotkania rozstrzygnął Kuzdra, wykańczając kontrę, którą sam zainicjował, a świetnie rozegrał Baku.

Po 22. kolejce Warta ma już 11 punktów przewagi nad strefą spadkową i tylko katastrofa może spowodować, że Zieloni pożegnają się z ekstraklasą. Przy ich obecnej formie trudno jednak rozważać taki scenariusz jako realny.

Warta Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 (0:0)

Warta: Lis - Kiełb, Iwanow, Ławniczak, Grzesik - Jakóbowski (Zrelak 38'), Trałka, Kupczak, Żurawski (Kupczyński 83'), Baku (Rybicki 90') - Kuzimski (Kuzdra 83')

Podbeskidzie: Pesković - Modelski, Janicki, Rundić, Sierpina, Bieroński (Frelek 78'), Rzuchowski (Kocsis 65'), Danielak (Marco Tulio 78'), Hora (Niepsuj 84), Wilson (Kocsis 65'), Biliński

90
Świetna kontra Warty, Baku pociągnął w pole karne, odegrał do Kiełba, ten zostawił piłkę Kuzdrze, który strzałem z 15. metra pokonał bramkarza
90
2:0! Kuzdra!
86
Szczęście Warty! Z 5. metra w bramkę nie trafił Niepsuj!
71
Trałka powalczył o piłkę w polu karny, wygra przebitkę i z ostrego kąta pokonał bramkarza
60
Gospodarze sygnalizują zagranie ręką w wykonaniu obrońcy gości, ale piłka trafiła go w korpus
45
Koniec pierwszej połowy spotkania. Warta Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:0
20
20 minut za nami
18
W Grodzisku pada, ale nie powinno to być usprawiedliwieniem dla piłkarzy
16
Świetnie zachował się teraz w środku pola Trałka. Kibice Warty powinni trzymać kciuki, żeby pomocni chciał rozegrać jeszcze jeden sezon