Zepsuta impreza urodzinowa. Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 2:3

W meczu 22. kolejki PKO BP Ekstraklasy Lech Poznań przegrał przy Bułgarskiej z Jagiellonią Białystok.

Kolejorz rozpoczął najgorzej jak mógł. Już w drugiej minucie goście przeprowadzili akcję prawą stroną, na zagraną w okolice 5. metra piłkę nabiegał Romanczuk, futbolówkę zdołał odbić Van der Hart, ale przy dobitce Cernycha okazał się bezsilny.

Na szczęście strata gola nie zdeprymowała gospodarzy, którzy ruszyli do ataku i już w 12. minucie mieliśmy wyrównanie. Po rzucie rożnym podbita piłka spadła w okolice 15. metra, a tam był Skóraś i potężnym uderzeniem posłał ją do siatki.

Generalnie pierwsza połowa mogła się podobać. Oba zespoły starały się wyjść na prowadzenie. lepiej prezentował się jednak Kolejorz i w końcu dało to efekt: z rzutu wolnego dośrodkował Ramirez, a akcję na długim słupku zamknął Ishak i posłał piłkę do siatki.

Po 45 minutach kibice Lecha mogli być optymistami, podobnie było tuż po przerwie, bo Lech grał nieźle, szukał gola, a w dodatku czerwoną kartkę zobaczył Augustyn.

Niestety, Lech w końcu wrzucił niższy bieg, a Jagiellonia, pomimo gry w osłabieniu, starała się zakładać wysoki pressing i szukała wyrównania.

Dramat rozpoczął się w 72. minucie. Cernych z prawej strony zagrał w pole karne, piłka minęła obrońców i trafiła do niepilnowanego Nasticia, a ten nie zmarnował okazji.

Lech ruszył do ataków. Groźnie uderzył Ramirez, dobrze spisał się jednak Dziekoński. Szczęścia próbowali jeszcze m.in. Ishak i Johannsson, zamiast gola dla gospodarzy obejrzeliśmy jednak zwycięskie trafienie gości: z prawej strony zagrał Prikryl, a Wdowik wykorzystał gapiostwo obroońcy i pokonał Van der Harta.

Kolejorz na swoje 99. urodziny zaliczył potężną wpadkę. Przegrał na swoim boisku z rywalem, który odniósł pierwsze zwycięstwo od prawie dwóch miesięcy, w dodatku grającym w osłabieniu. Jeśli któryś z kibiców wierzył w pogoń za miejscem na podium, to w sobotę stracił złudzenia. Ponadto kolejny raz w poważną wątpliwość postawiona została zasadność dalszej pracy trenera Żurawia.

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 2:3 (2:1)

Lech: Van der Hart - Kamiński, Salamon, Rogne, Kraweć, Skóraś (Czerwiński 67'), Karlstroem, Tiba (Marchwiński 90'), Sykora (Puchacz 66'), Ramirez (Johannsson 77'), Ishak.

Rezerwowi: Bednarek, Marchwiński, Milić, Johannsson, Szymczak, Puchacz, Kwekweskiri, Satka, Czerwiński

Jagiellonia: Dziekoński - Tiru, Runje, Augustyn, Nastić, Kwiecień (Imaz 62'), Romanczuk, Makuszewski (Bida 62'), Mystkowski (Prikryl 56'), Cernych (Wdowik 81'), Puljić (Borysiuk 81').

Rezerwowi: Steinbors, Mazur, Imaz, Bitok, Prikryl, Borysiuk, Wdowik, Wojtkowski,

87
Szybka kontra, piłka z prawej strony w pole karne, Czerwiński nie upilnował Wdowika, a ten zdobył gola
73
Akcja gości prawą stroną, zagranie w pole karne, tam był niepilnowany Nastić i mocnym strzałem zdobył gola
55
Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne Lecha, strzał głową, Van der Hart złapał piłkę
41
Dośrodkowanie Ramireza z rzutu wolnego, Ishak zamykał akcję na długim słupku i z ostrego kąta pokonał bramkarza
30
Zagranie w pole karne Jagiellonii, próba strzału Ishaka, obrońca zablokował piłkę
29
Faul na Sykorze, rzut wolny dla Lecha
27
Nieco straciły impet ataki Lecha
26
Aktywny stara się być Makuszewski, jeśli goście atakują, to głównie prawą stroną
25
Żółtą kartką ukarany Kraweć
23
Próba odpowiedzi Jagiellonii, akcja prawą stroną, dobrze ustawili się jednak obrońcy
14
Rzut rożny dla gości, zamieszanie pod bramką Lecha, nie oddano jednak strzału na bramkę
5
Piłka w pole karne Jagiellonii, Ishak walczył. ale nie zdołał oddać celnego strzału
4
Wszystko było w porządku. Gramy
3
Trwa jeszcze analiza VAR...
3
Akcja prawą stroną, zagranie na 5. metr, golkiper zdołał odbić pierwszy strzał, ale przy dobitce był bezradny