Trzecia ligowa wygrana z rzędu. Pogoń Szczecin - Lech Poznań 0:1

Lech Poznań skutecznie zrewanżował się Pogoni Szczecin za porażkę w rundzie jesiennej.

Kolejorz miał za sobą dwa ligowe zwycięstwa z rzędu, ale pucharowa porażka z Rakowem Częstochowa rozwścieczyła wielu kibiców. Spotkanie w Szczecinie było więc szczególnie istotne, także dlatego, że w grudniu Portowcy pokonali Kolejorza 4:0 i lechici mocno chcieli się zrewanżować.

Pierwszy kwadrans należał do Pogoni. Gospodarze nie udowodnili jednak przegi żadnymi konkretami, po czym szala zaczęła przechylać się na korzyść Kolejorza. Mecz z pewnością nie porywał neutralnego widza, ale nieco lepiej prezentowali się goście i po 45 minutach to oni mieli powody do zadowolenia: po dośrodkowaniu Tiby celnym strzałem głową popisał się Salamon.

Po zmianie stron mecz mógł zamknąć Ramirez, nie wykorzystał jednak sytuacji sam na sam. Następnie do głosu zaczęli dochodzić miejscowi i po przerwie to oni stworzyli sobie więcej okazji. Van der Hart pozostał jednak niepokonany, co zagwarantowało jego zespołowi 3 punkty.

Tak krytykowany ostatnio Kolejorz zajmuje 7. miejsce w tabeli, a do czwartego traci obecnie tylko 2 pkt. Strata do podium to 7 pkt.

Pogoń Szczecin - Lech Poznań 0:1 (0:1)

Gole: 0:1 - Bartosz Salamon 40'

Pogoń Szczecin: 1. Dante Stipica - 2. Jakub Bartkowski (9. Adam Frączczak 81'), 33. Mariusz Malec, 23. Benedikt Zech, 97. Luis Mata (20. Alexander Gorgon 55') - 18. Michał Kucharczyk, 8. Damian Dąbrowski, 14. Kamil Drygas (7. Rafał Kurzawa 66'), 64. Kacper Kozłowski (61. Kacper Smoliński 55'), 27. Sebastian Kowalczyk - 19. Adrian Benedyczak (10. Luka Zahović 46').

Lech Poznań: 1. Mickey van der Hart - 44. Alan Czerwiński, 4. Thomas Rogne, 18. Bartosz Salamon, 38. Jakub Kamiński - 21. Michał Skóraś, 25. Pedro Tiba, 10. Dani Ramirez (30. Nika Kvekveskiri 90'), 6. Jesper Karlstrom, 8. Jan Sykora (11. Filip Marchwiński 80') - 20. Aron Johannsson (23. Filip Szymczak 73').

Żółte kartki: Benedyczak, Mata - Salamon

Takiej pogody nie mieliśmy w Wielkanoc od dawna!