Poznańskie Akademiczki pokonały Pszczółkę

Cenną wygraną odniosły zawodniczki Enea AZS Poznań.

Zespół Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin miał za sobą cztery wygrane z rzędu i oczywistym było, że Akademiczki czeka trudna przeprawa. Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana (22:23), a kluczowa dla losów spotkania okazała się druga część gry, wygrana przez miejscowe różnicą 17 punktów.

Po zmianie stron wydawało się, że lublinianki są jeszcze w stanie powalczyć o dobry wynik, czwarta kwarta rozwiała jednak ich nadzieje.

Liderką Enea AZS była Gmrice Davis, która uzbierała 23 punkty oraz 9 zbiórek.

Bilans 9 zwycięstw i 10 porażek daje obecnie poznaniankom, 6. miejsce w tabeli. Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS zajmuje 3. pozycję.

Enea AZS Poznań - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 87:72 (22:23, 28:11, 14:21, 23:17)

Enea AZS: Davis 23, Bogićević 15, Marciniak 13, Popović 14, Brown 12 (10as), Adamowicz 5, Banaszak 5

Polski-Cukier AZS-UMCS: Bertsch 19, Milazzo 17, Poboży 16, Pavel 9, Fassina 7, Kośla 2, O'Neill 2