Cenny remis Zielonych. Lechia Gdańsk - Warta Poznań 1:1

W meczu 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy Warta Poznań zremisowała na wyjeździe z Lechią Gdańsk.

Biorąc pod uwagę styl gry obu zespołów ich konfrontacja nie zapowiadała się na wielkie widowisko i to się sprawdziło, przynajmniej w pierwszej połowie, która była słabsza niż drugie 45 minut.

Od początku gra wyglądała mniej więcej tak samo: Lechia rozgrywała piłkę, a Warta cofała się i szukała okazji do kontrataków. W pierwszych 30 minutach nie oglądaliśmy dogodnych sytuacji bramkowych. Kuciak pozostawał bezrobotny, a Lis do większego wysiłku został zmuszony jedynie po strzale Makowskiego zza pola karnego.

Lechia objęła prowadzenie w 33. minucie. Z rzutu rożnego dobrze dośrodkował Pietrzak, a Nalepa okazał się sprytniejszy od dwóch obrońców i po strzale tyłem głowy posłał piłkę do siatki.

Do końca pierwszej połowy Warta starała się zagrozić bramce Lechii, niewiele jednak z tego wynikało.

Po zmianie stron Warta początkowo miała problemy z wrzuceniem wyższego biegu. w końcu zaczęła się jednak rozkręcać i jej gra wyglądała coraz lepiej. Dobrym ruchem okazało się wprowadzenie Rybickiego, który "rozruszał" skrzydła.

W końcu goście zdobyli swojego gola. W polu karnym o piłkę świetnie powalczył Kuzimski, zgrał ją wzdłuż bramki, a Rybickiemu pozostało wepchnąć ją z bliskiej odległości do siatki.

W ostatnich minutach gra była dość bezpośrednia, oba zespoły nie rezygnowały z poszukiwań zwycięskiego gola, szło im to jednak dość opornie. Częściej przy piłce była Lechia, szukająca przede wszystkim dośrodkowań z obu stron.

Obrona Warty wytrzymała jednak napór i ostatecznie padł sprawiedliwy remis 1:1. Dla Zielonych to z pewnością cenny wynik, szczególnie, że przed przerwą ich gra wyglądała dość słabo. Trener Tworek może cieszyć się z kolejnego punktu, tak ważnego w sytuacji Zielonych, choć w grze swojego zespołu dostrzegł z pewnością sporo mankamentów. Czasu na ich wyeliminowanie nie ma dużo, bo już we wtorek Wartę czeka pucharowy mecz z Cracovią.

Lechia Gdańsk - Warta Poznań 1:1 (1:0)

Lechia: Kuciak - Fila, Nalepa, Kopacz, Pietrzak - Haydary (Conrado 61'), Kubicki, Makowski, Gajos, Saief (Ceesay 75') - Paixao (Arak 75').

Rezerwowi: Mirus - Tobers, Musolitin, Żukowski, Biegański, Conrado, Egy, Ceesay, Arak.

Warta: Lis - Spychała (Rybicki 58'), Ławniczak, Iwanow, Kiełb - Grzesik, Kopczyński (Kupczak 69'), Trałka, Żurawski (Janicki 83'), Jakóbowski - Kuzimski

Rezerwowi: Bielica, Handzlik, Czyżycki, Rybicki, Kupczak, Janicki, Jaroch, Burman, Sopoćko

89
Długie rozegranie, ostatecznie Nalepa uderzył z 16. metra, ale Lis pewnie złapał piłkę
76
Niebezpiecznie pod bramką Warty, mocne zagranie wzdłuż bramki, Iwanow podbił piłkę, Lis zdołał ją złapać
73
Świetne zachowanie Kuzimskiego, który powalczył o piłkę, zgrał ją głową wzdłuż bramki, a Rybicki wykorzystał ten prezent
72
Gol! Rybicki!
71
Nieźle teraz radziła sobie Warta na prawej stronie, piłka posłana w pole karne, nie udało się jednak oddać strzału
56
Dośrodkowanie Pietrzaka w pole karne Warty, Paixao walczył o piłkę, pomagał sobie jednak ręką
42
Znów groźnie, złe wybicie Trałki, zamieszanie, udało się jednak zażegnać niebezpieczeństwo
41
Lis piąstkował piłkę, ta trafiła jeszcze do Fili, który uderzył, ale piłka odbiła się od obrońcy. Kolejny korner