Dariusz Żuraw: w drugiej połowie nie mieliśmy argumentów. Liga Europy to momentami bolesne, ale cenne doświadczenie

W czwartkowy wieczór Lech Poznań pożegnał się z rozgrywkami Ligi Europy.

Kolejorz na własnym boisku przegrał 0:2 ze szkockim Rangers FC. - Gratuluję Rangersom zwycięstwa i awansu. Chcieliśmy dobrze się pożegnać z Ligą Europy, niestety się nie udało. W zasadzie poza kilkoma sytuacjami na początku meczu, których nie wykorzystaliśmy, goście dominowali na boisku. Po strzeleniu pierwszej bramki przejęli kontrolę. W drugiej połowie nie mieliśmy w zasadzie już żadnych argumentów, żeby im zagrozić, więc zwycięstwo jak najbardziej zasłużone - komentował na pomeczowej konferencji prasowej trener Dariusz Żuraw.

3 wywalczone punkty dały ostatecznie Lechowi czwarte, ostatnie miejsce w tabeli grupy D. - Żegnamy się z Ligą Europy. Zebraliśmy momentami bolesne, ale bardzo cenne doświadczenie. Mam nadzieję, że wszyscy w klubie, zawodnicy, ja jako trener i przede wszystkim jako klub wykorzystamy je do tego, abyśmy w przypadku awansu do Ligi Europy w przyszłym sezonie byli mocniejsi, zrobili krok do przodu i grali lepiej niż teraz - podsumował szkoleniowiec.