Reklama
Reklama

Drużyna Warty Poznań walczy w ekstraklasie amp futbolu. Otwarto wystawę poświęconą tej drużynie

fot. Warta Poznań

W Przystani Sztuki można podziwiać wystawę poświęconą Warcie Poznań.

Nie chodzi jednak o zespół rywalizujący na co dzień w PKO BP Ekstraklasie, ale drużynę amp futbolu. Występują w niej zawodnicy po amputacji kończyn, To ich uwieczniono na zdjęciach, które do 7 grudnia można oglądać w ramach wystawy "Amp futbol w Poznaniu", zlokalizowanej pomiędzy biurowcem Bałtyk a Concordia Design.

Wyprzedaż Renault trwa! Wszystkie auta dostępne od ręki! Zadzwoń i skorzystaj z wyjątkowej oferty! Tel: 512 295 955
REKLAMA

- Ważne jest dla nas wspieranie lokalnych artystów oraz inicjatyw. Jedną z nich jest działalność Warty Poznań, która w ostatnim czasie podjęła nowy kurs i podejmuje tematy ważne społecznie, otwierając się na piłkę nożną kobiet czy tę dla osób z niepełnosprawnościami. Wspieramy takie inicjatywy! Zapraszamy do obejrzenia, trwającej właśnie na Przystani Sztuki, wystawy ukazującej zmagania sportowe osób z niepełnosprawnościami. U graczy widać determinację, pasję i radość z bycia razem. To bardzo inspirująca wystawa - powiedziała Karolina Koziołek, prezes Fundacji VOX Artis, która wspólnie z centrum Concordia Design i Wartą Poznań przygotowały wystawę.

Termin ekspozycji wybrano nieprzypadkowo - w ostatni weekend listopada Warta będzie gospodarzem czwartego i ostatniego w tym sezonie turnieju Amp Futbol Ekstraklasy. O tytuł rywalizują Legia Warszawa, Wisła Kraków, TS Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała, Warta Poznań i Widzew Łódź.

Zieloni zajmują obecnie 4. miejsce w tabeli. Dla zespołu z Drogi Dębińskiej to debiutanckie rozgrywki. W drużynie występują amatorzy, często dojeżdżający na treningi z bardzo daleka. Działalność sekcji można wesprzeć tutaj.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na drogach może być ślisko! IMGW ostrzega przed oblodzeniem
1℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
17.60 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro