Reklama
Reklama

Trwa budowa składu PSŻ Poznań. Jeden z liderów zostaje w zespole

fot. Włodzimierz Hoppel

Początek listopada to okres transferowy w polskich ligach żużlowych.

Skład budują również władze SpecHouse PSŻ Poznań. Cały proces rozpoczęto od przedłużenia umowy z trenerem, więc w sezonie 2021 Skorpiony ponownie poprowadzi Piotr Paluch. Szkoleniowiec pojawił się na Golęcinie rok temu, co było efektem nawiązania współpracy ze Stalą Gorzów.

Wyprzedaż Renault trwa! Wszystkie auta dostępne od ręki! Zadzwoń i skorzystaj z wyjątkowej oferty! Tel: 512 295 955
REKLAMA

W podobnych okolicznościach do PSŻ trafił Marcus Birkemose, który został jedną z rewelacji II ligi, a szczególnie dobrze spisywał się na własnym torze. Wszystko wskazuje na to, że nastolatek z Danii tym razem pozostanie w Stali - będzie tam mógł być wystawiany jako senior do lat 24 lub pod numerem 8 - nie wyklucza to jednak jego startów w Poznania na zasadzie gościa. Na ostateczne decyzje w tej sprawie musimy jeszcze poczekać, a piłka jest po stronie gorzowian.

Nową umowę z klubem podpisał Kevin Woelbert. Niemiec od kilku sezonów gwarantuje stabilny, wysoki poziom, a w tym roku zdobywał 2,213 punktu na bieg, co było wynikiem minimalnie słabszym od Birkemose.

Ponownie plastron ze Skorpionem przywdzieje także Robert Chmiel. W sezonie 2020, startując na zasadzie gościa, uzyskał średnią 1,115 pkt./bieg. Teraz będzie pełnoprawnym zawodnikiem klubu z Golęcina.

W Poznaniu zobaczymy również dwie nowe twarze. Umowy z drugoligowcem podpisali Tero Aarnio i Jonas Seifert-Salk. Fin dobrze spisywał się w sezonie 2019 (2,235 pkt./bieg), ale w minionych rozgrywkach ostatecznie ani razu nie zaprezentował się w barwach Kolejarza Opole. Z kolei Duńczyk wciąż czeka na swój oficjalny debiut w lidze polskiej.

Okno transferowe potrwa do 15 listopada.

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 9.11.2020 r., godz. 12.24
    Aktualizacja
    poniedziałek, 9.11.2020 r., godz. 12.24
    Umowę z klubem przedłużył również Lars Skupień.
Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na drogach może być ślisko! IMGW ostrzega przed oblodzeniem
1℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
14.75 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro