Zawodniczki Enea AZS Poznań słabsze od wicemistrzyń Polski

Pierwszy mecz na własnym parkiecie w sezonie 2020/21 rozegrały zawodniczki Enea AZS Poznań.

Całkiem nieźle radzące sobie Akademiczki (bilans 2-2) do tej pory grały wyłącznie w halach rywalek. W środę w końcu zaprezentowały się u siebie (niestety, ze względu na ograniczenia na trybuny nie można było wpuścić kibiców, a ich formę sprawdziły wicemistrzynie Polski - KS Basket 25 Bydgoszcz.

Przyjezdne mocno rozpoczęły i w pierwszej kwarcie wypracowały sobie 9-punktową przewagę. W drugiej odsłonie różnica wzrosła do 16 punktów, miejscowe zdołały jednak zmniejszyć ją do 12 pkt.

O losach meczu przesądziła trzecia kwarta. W pewnym momencie bydgoszczanki zaliczyły serię 12 punktów z rzędu, po której były już na 24 punktowym prowadzeniu. Ostatnia, wyrównana odsłona nie miała już wpływu na losy rywalizacji.

7 punktów zdobytych w 5 meczach daje obecnie Enea AZS 6. lokatę w tabeli Energa Basket Ligi Kobiet.

Enea AZS Poznań - KS Basket 25 Bydgoszcz 55:73 (6:15, 20:23, 6:16, 23:19)

Enea AZS Poznań: Brown 11, Davis 10, Marciniak 8, Adamowicz 8, Parzeńśka 8, Nowicka 8, Stefańczyk 2

KS Basket 25 Bydgoszcz: Jeffery 19, Michałek 13, Evans 11 (10zb), Stankiewicz 8, Ervin 8, McBride 5, Międzik 5, Sobiech 4, Szajtauer 0 (12zb)