Kolejorz gra dalej. Znicz Pruszków - Lech Poznań 2:3

W meczu 1/16 finału rozgrywek Totolotek Pucharu Polski Lech Poznań pokonał na wyjeździe Znicza Pruszków.

Pomimo wielu zmian w składzie wyraźnym faworytem spotkania był oczywiście Kolejorz. Goście od początku starali się prowadzić grę i choć trudno było mówić o miażdżącej przewadze, to ich gra mogła się podobać.

Pierwszego gola zdobył Awwad: po zagraniu w pole karne ekwilibrystycznym stylu piłkę zagrał Kaczarawa, po czym trafiła ona do wbiegającego Izraelczyka, który dopełnił formalności.

Kolejorz złapał luz i spokojnie prowadził grę, mimo to gościom udało się wyrównać: z rzutu wolnego piłka została posłana pod bramkę Lecha, a w walce o nią najlepiej spisał się Wichtowski, który wepchnął ją do siatki.

W końcówce pierwszej połowy Lech szukał jeszcze trafienia do szatni, ale ostatecznie po 45 minutach mieliśmy remis 1:1.

Druga połowa rozpoczęła się wybornie dla fanów z Poznania dzięki dwóm golom Ramireza. Najpierw Hiszpan popisał się efektownym uderzeniem z 15. metra, a chwilę później precyzyjnym strzałem wykończył szybki atak wyprowadzony przez Sykorę.

Wydawało się, że Lech spokojnie dowiezie prowadzenie, ale wtedy obaj trenerzy zaczęli dokonywać zmian. Szkoleniowiec Znicza wprowadził m.in. Zagórskiego, który po dwóch minutach wpisał się na listę strzelców, dając swojemu zespołowi gola kontaktowego.

To dodało miejscowym wiary w siebie, przez co fani Kolejorza do końca nie mogli być pewni awansu swoich ulubieńców. Ostatecznie udało się jednak dowieźć zwycięstwo do samego końca.

Kolejorz zapewnił sobie awans do 1/8 finału i to jest najważniejsze. Mecz w Pruszkowie nie był wielkim widowiskiem, ale w kontekście uzyskanego wyniku ma to drugorzędne znaczenie. Kolejnego rywala Lecha w tych rozgrywkach poznamy w drodze losowania.

Znicz Pruszków - Lech Poznań 2:3 (1:1)

Lech: Malenica - Skóraś (Czerwiński 46', Borowski 66'), Dejewski, Crnomarković, Kraweć (Puchacz 46'), Klupś, Muhar, Ramirez (Niewiadomski 66'), Sykora, Awad, Kaczarawa.

Rezerwowi: Bednarek, Rogne, Puchacz, Niewiadomski, Czerwiński, Wilak, Borowski.

Znicz: Jurczak - Wichtowski, Bochenek, Pomorski (Hrnciar 59'), Machalski, Drobnak, Kubicki (Zjawiński 67'), Szymański (Zagórski 66'), Baran, Rackiewicz (Tarnowski 80'), Gabrych

Rezerwowi: Misztal, Tarnowski, Zjawiński, Proczek, Zagórski, Falkowski, Grabowski, Hrnciar

83
Czekamy jednak na analizę VAR, bo gol wydawał się prawidłowy...
68
Zagranie z głębi pola, zgranie piłki do Zagórskiego, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Malenicę
58
3:1! Świetnie pomknął prawą stroną Sykora, wyłożył piłkę wbiegającemu Ramirezowi, a ten precyzyjnym strzałem zdobył gola
58
Ustna reprymenda od sędziego dla Puchacza, ale arbiter nie pokazał kartki
55
Znicz po przerwie nie zagroził na razie Lechowi
54
Rzut rożny dla Lecha, piłka zagrana pod bramkę Znicza, ostatecznie dobrze, choć na raty interweniował Jurczak
30
Lech miał przewagę, ale stracił gola po stałym fragmencie i znów musi podkręcić tempo
29
Zagranie z rzutu wolnego, zamieszanie pod bramką Kolejorza, do piłki dopadł Wichtowski i z bliskiej odległości posłał do siatki
19
Kaczarawa próbował opanować piłkę w polu karnym Znicza, ostatecznie odbita futbolówka trafiła pod nogi wbiegającego Awwada, który pewnym strzałem zdobył gola