Warta Poznań wygrała w półfinale i jest krok od awansu do PKO BP Ekstraklasy!

Warta Poznań pokonała w półfinale baraży o awans do PKO BP Ekstraklasy Bruk-Bet Termalikę Nieciecza i tylko jeden mecz dzieli ją od upragnionego celu! W piątkowym finale rywalem Zielonych będzie Radomiak Radom. Mecz odbędzie się w Grodzisku Wielkopolskim.

Spotkanie w Grodzisku Wielkopolskim miało ogromny ciężar gatunkowy, ale niekoniecznie wiązało to nogi piłkarzom - od początku było widać, że oba zespoły będą chciały poszukać gola.

Aktywny był Rybicki. Najpierw skrzydłowy Warty uderzył obok słupka, a w 11. minucie po jego uderzeniu piłka trafiła w słupek.

Mecz był dość ciekawy i mógł się podobać kibicom. W 31. minucie o szczęściu mogła mówić Warta: po zamieszaniu w polu karnym uderzali Wlazło, Grzybek i Misak, ale pierwszy i trzeci strzał zostały zablokowane, a drugi trafił w poprzeczkę.

Drugą połowę Warta zaczęła ofensywnie. Po dobrej akcji uderzył Spławski, piłkę sparował Loska, a obrońca w ostatnim momencie zablokował wślizgiem Jakóbowskiego.

Warta grała lepiej, miała przewagę i bramka wisiała w powietrzu. W końcu nadeszła 61. minuta: Jakóbowski uderzył głową sparowany przez Loskę strzał i zdobył gola. Arbiter miał jednak wątpliwości, ponieważ asystent pokazał pozycję spaloną - bardzo długa analiza VAR pokazała ostatecznie, że dwóch Zielonych "uciekało" ze spalonego, ale sam Jakóbowski był na czystej pozycji, a to oznaczało prowadzenie gospodarzy.

Po chwili mogło być 2:0 - Trałka świetne podał prostopadłą piłkę do Jakóbowskiego, ale jego zagranie z lewej strony boiska trafiło do rywala.

Warta nie cofnęła się pod własne pole karne i to okazało się kluczowe. Oczywiście, w końcówce goście przycisnęli, ale ich starania - pomimo kilku niezłych okazji - nie przyniosły efektu.

Warta udanie zrewanżowało się Słoniom za porażkę sprzed kilku tygodni i odniosła w pełni zasłużone zwycięstwo. Teraz przed piłkarzami trenera Tworka najważniejszy mecz w XXI wieku, który będzie mieć ogromy wpływ na przyszłość klubu w najbliższych latach.

Warta Poznań - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 (0:0)

Bramka: Jakóbowski 61'