Reklama
Reklama

Karol Szymański odchodzi z Lecha Poznań

fot. lechpoznan.pl/fot. Adam Ciereszko / archiwum

Kolejne ruchy kadrowe w Lechu Poznań.

W poniedziałek klub poinformował, że nie przedłuży obowiązującej do końca sezonu 2019/20 umowy z Karolem Szymańskim. 27-letni bramkarz musi więc znaleźć nowego pracodawcę.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Piłkarz zaczynał przygodę z piłką w Bałtyku i Gwardii Koszalin, żeby następnie trafić do młodzieżowych drużyn Kolejorza. Przez kilka lat wypożyczano go do zespołów z niższych lig, a w 2015 roku definitywnie opuścił Bułgarską. Następnie bronił barw Chrobrego Głogów, Kotwicy Kołobrzeg i Polonii Środa Wielkopolska, a dwa lata temu wrócił do Kolejorza. Od początku było jasne, że będzie pełnić rolę rezerwowego. Minione rozgrywki zakończył z dwoma występami w pierwszym składzie, ponadto 12 razy wybiegał na boisko w drugoligowych rezerwach.

- Dziękujemy Karolowi za te lata spędzone w Kolejorzu, kiedy swoim doświadczeniem wspomagał młodych zawodników wchodzących do pierwszej drużyny, ale także do rezerw. Życzymy mu powodzenia w dalszej karierze i mamy nadzieję, że nasze piłkarskie drogi jeszcze się przetną w przyszłości - skomentował na łamach oficjalnej strony klubu dyrektor sportowy Lecha Poznań, Tomasz Rząsa.

Podstawowym golkiperem Lecha był ostatnio Mickey van der Hart. W kolejnym sezonie Holender będzie rywalizować z pozyskanym kilka tygodni temu Filipem Bednarkiem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem
29℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.03 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro