Kolejna porażka Warty Poznań. O bezpośredni awans będzie trudno

Kolejne złe wieści dla fanów Warty Poznań.

W dwóch poprzednich meczach Zieloni zdobyli tylko jeden punkt, co mocno skomplikowało ich sytuację w walce o awans. Niestety, sobotnie spotkanie z Puszczą Niepołomice nie poprawiło ich położenia.

Zgodnie z tradycją w pierwszej połowie piłkarze Piotra Tworka częściej utrzymywali się przy piłce, wymieniali sporo podań, brakowało jednak konkretów.

Już w doliczonym czasie pierwszej połowy sędzia uznał, że w polu karnym Warty faulowany był Sitek i wskazał na jedenasty metr. Decyzja była dość kontrowersyjna, co nie zmienia faktu, że rzut karny skutecznie wykorzystał Stefanik.

W drugiej połowie widowisko nie było porywające, a na boisku istniał właściwie tylko jeden zespół - Warta. Zieloni wciąż nie potrafili jednak zaskoczyć rywali, a w dodatku nie dopisywało im szczęście.

Puszcza nie oddała właściwie celnego strzału, zdobyła za to gola. Ładną akcją popisał się Sitek, zagrał w pole karne, a niefortunną interwencję zaliczył Kieliba, pokonując własnego bramkarza.

Warta jeszcze podkręciła tempo i jeśli do piłkarzy Piotra Tworka można mieć o coś zarzuty, to na pewno nie o brak zaangażowania. Po groźnym strzale Trałki Niemczycki zdołał jeszcze interweniować, ale przy uderzeniu Janickiego, któremu asystował aktywny Jakóbowski, nie miał już szans. Niestety, był to ostatni gol tego dnia.

W 30 meczach Fortuna I Ligi Warta zdobyła 53 punkty i traci już 5 pkt. do prowadzącej Stali Mielec. Drugie Podbeskidzie Bielsko-Biała (obecnie 56 pkt.) rozegra swój mecz dopiero w niedzielę. Do końca rywalizacji pozostały jeszcze 4 kolejki.

Szanse na bezpośredni awans maleją, ale Warta może być praktycznie pewna udziału w barażach. Zmierzą się w nich zespoły z miejsc 3-6, a awans do PKO BP Ekstraklasy uzyska jeden.

Warta Poznań - Puszcza Niepołomice (0:1)

Bramki: Janicki 81' - Stefanik 45' (k), Kieliba 65' (s)

Warta: 1. Adrian Lis, 3. Jakub Kiełb, 5. Bartosz Kieliba, 6. Łukasz Trałka, 7. Michał Grobelny, 11. Michał Jakóbowski, 16. Aleks Ławniczak, 19. Mariusz Rybicki (75′ 18. Jakub Apolinarski), 21. Mateusz Kupczak (69′ 8. Krzysztof Danielewicz), 22. Robert Janicki, 25. Gracjan Jaroch (58′ Łukasz Spławski).

Puszcza: 22. Karol Niemczycki, 77. Erik Cikos, 3. Michał Czarny, 11. Marcin Stefanik, 27. Mateusz Bartków, 10. Hubert Tomalski, 8. Longinus Uwakwe, 14. Jakub Serafin, 18. Michał Klec (62′ 25. Wiktor Żytek), 50. Maksymilian Sitek (81′ Bartosz Żurek), 19. Marcin Orłowski (89′ 23. Piotr Stawarczyk).