Reklama

Kolejni zawodnicy Kolejorza podpisali aneksy do umów. Tomasz Cywka odchodzi z klubu

fot. Tomasz Szwajkowski

Lech Poznań porządkuje sprawy kadrowe.

W związku z przedłużeniem sezonu kluby PKO BP Ekstraklasy muszą dojść do porozumienia z zawodnikami, których umowy wygasają 30 czerwca. Już kilka tygodni temu odpowiedni dokument parafował Christian Gytkjaer.

W czwartek klub poinformował, że aneksy podpisali również Timur Zhamaletdinow, Bohdan Butko i Karol Szymański - wszyscy będą bronić barw Kolejorza co najmniej do zakończenia rozgrywek.

Inna przyszłość czeka Tomasza Cywkę, który od 1 lipca zostanie wolnym zawodnikiem. Piłkarz trafił do Kolejorza 2 lata temu i na początku była to całkiem udana przygoda, głównie ze względu na zaufanie, którym darzył go Ivan Djurdjević. Po jego zwolnieniu wyżej stały akcje innych graczy, na co złożyły się również kontuzje - Cywka nie grał w pierwszym zespole od września 2018 roku do października 2019 roku, a kiedy już otrzymał szansę, to trwała ona zaledwie kilkadziesiąt sekund, bo doświadczony zawodnik nabawił się kolejnego urazu. W ostatnich tygodniach niespełna 32-letni piłkarz (urodziny będzie obchodzić w sobotę) nie mieścił się w kadrze meczowej i był oddelegowywany do rezerw.

Bilans Cywki w Lechu zamknie się na 17 meczach i dwóch bramkach w pierwszym zespole.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro