Reklama
Reklama

Ekstraklasa wstrzymała treningi. Grupa zawodników przejdzie pogłębione badania na koronawirusa

Rozgrywki mają ponownie ruszyć w ostatni weekend maja | fot. Tomasz Szwajkowski

Wbrew zapowiedziom we wtorkowy poranek kluby PKO BP Ekstraklasy nie wznowiły treningów.

Teoretycznie od poniedziałku zajęcia mogą odbywać się w 14-osobowych grupach. Serwis sport.tvp.pl donosi, że o godzinie 10:00 do klubów dotarła informacja od spółki zarządzającej rozgrywkami, nakazująca anulowanie treningów zaplanowanych na pierwszą połowę dnia.

Kolejne informacje spodziewane są o 14:00. Być może wtedy pojawi się zgoda na treningi.

Skąd to opóźnienie? Według dziennikarzy sport.tvp.pl nie wszystkie kluby otrzymały jeszcze wyniki poniedziałkowych testów na koronawirusa. Ponadto w niektórych przypadkach miała pojawić się konieczność przeprowadzenia kolejnych, bardziej szczegółowych badań. Nie wiadomo jednak o jakie drużyny chodzi.

Za testy płaci Polski Związek Piłki Nożnej.

Aktualizacja godzina 13:19:

Oficjalny komunikat w tej sprawie wydała Ekstraklasa S.A. Wytypowana grupa zawodników została skierowana na dodatkowe testy, których wyniki będą znane w ciągu 24, a najdalej 48 godzin. - To, że wysyłamy kogoś na badania pogłębione, nie oznacza, że był lub jest chory. Chcemy mieć pewność, że wszyscy zawodnicy i pracownicy klubów, których przebadaliśmy, są zdrowi. To jest najważniejsze - powiedział prof. Krzysztof Pawlaczyk, członek komisji medycznej PZPN i ekspert Ekstraklasy S.A.

Zgodnie z decyzją Komisji Medycznej PZPN do czasu zakończenia wszystkich testów zawodnicy we wszystkich klubach będą mogli trenować jedynie indywidualnie. Powrót do zajęć w grupach może nastąpić dopiero po uzyskaniu pozytywnej rekomendacji.

Wtorkowe decyzje nie wpływają na terminarz całego planu powrotu do gry - rozgrywki mają ruszyć w ostatni weekend maja.

  • Aktualizacja
    wtorek, 5.05.2020 r., godz. 12.51
    Aktualizacja
    wtorek, 5.05.2020 r., godz. 12.51
    Sport.tvp.pl informuje, że w co najmniej trzech klubach pojawiły się "bardzo niepokojące" rezultaty. Kilka wyników uznano za "graniczne", co może oznaczać, że dana osoba przeszła chorobę. Co najmniej jeden wynik nie budzi wątpliwości - dana osoba właśnie choruje na koronawirusa. Nie wiadomo jednak o jakie kluby chodzi, a wszystkie osoby z "podejrzanymi" badaniami przejdą kolejne badania.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
31℃
19℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
18.22 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro