Reklama
Reklama

Warta Poznań na swoje 108. urodziny chce sprzedać 1912 biletów-cegiełek

fot. Włodzimierz Hoppel

Warta Poznań szuka sposobów na pozyskanie pieniędzy w dobie pandemii koronawirusa.

Informowaliśmy już o akcji #wGóręSerca Lecha Poznań, dzięki której Kolejorz zebrał do tej pory ponad 200 tysięcy złotych. Teraz propozycję dla swoich fanów ma Warta.

- Zbliża się 108. rocznica powstania klubu, ale ze względu na pandemię koronawirusa nie będziemy hucznie obchodzili tego jubileuszu. Chcielibyśmy jednak w jakiś symboliczny sposób połączyć Wartę Poznań i jej kibiców. Proponujemy więc wirtualne spotkanie na stadionie i ruszamy z akcją sprzedaży biletów-cegiełek w cenie 19,12 zł. Przygotowaliśmy pulę 1912 miejsc - tłumaczył Jarosław Żubka, dyrektor ds. marketingu i komunikacji "Zielonych".

Akcja potrwa do 15 czerwca, czyli urodzin Zielonych. Władze klubu liczą, że do tego momentu w Ogródku rozbłysną światła - przy Drodze Dębińskiej trwa już instalacja masztów sztucznego oświetlenia.

- Jesteśmy przekonani o tym, że wielu sympatyków klubu nie może się już doczekać pierwszego meczu przy światłach przy Drodze Dębińskiej 12. Na razie trudno przewidzieć, kiedy to nastąpi. Wierzymy jednak w to, że możliwość zakupu biletu-cegiełki pozwoli chociaż w niewielkim stopniu znów poczuć atmosferę "Ogródka". Jeśli uda nam się zapełnić stadion, to wspólnie pobijemy klubowy rekord frekwencji w tym sezonie. Nie ukrywamy tego, że w ten sposób zwracamy się również o wsparcie finansowe dla klubu, który w czasie zawieszenia rozgrywek ligowych jest odcięty od większości najważniejszych źródeł przychodu. Zachęcam do wspierania klubu, a przy okazji przejdźmy razem do historii! Takiej akcji jeszcze w dziejach Warty Poznań nie było - powiedział Żubka.

Bilety-cegiełki można nabywać na www.bilety.klub-warta.pl.

Zieloni to wicelider Fortuna I Ligi. Rozgrywki zaplecza mają być wznowione pomiędzy 30 maja a 6 czerwca.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
31℃
19℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
18.22 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro