Reklama
Reklama

Kolejorz prosi kibiców o wsparcie i oferuje "pożyczkę na wysoki procent"

fot. Tomasz Szwajkowski

Lech Poznań poprosił swoich kibiców o wsparcie w trudnych czasach.

Przerwa w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy oraz perspektywa rozgrywania meczów bez publiczności może oznaczać dla Kolejorza od 10 do 25 milionów złotych strat. W tej sytuacji klub zdecydował się rozpocząć akcję "wGóręSerca". Jako pierwsi przykład dali piłkarze i pracownicy, a teraz Lech zwrócił się do swoich sympatyków.

- Sytuacja związana z panującą pandemią i zawieszeniem piłkarskich rozgrywek spowodowała, że zwracamy się do Ciebie o wsparcie klubu. Zdajemy sobie sprawę, że czytasz wiele próśb o pomoc od organizacji nie tylko związanych ze sportem, dlatego my chcemy podkreślić, że robimy to inaczej niż inni. Czym się różni? Przede wszystkim chcemy jasno napisać, że nie organizujemy zbiórki pieniężnej. Dbając o Ciebie, Twoje finanse i by podkreślić, że jesteś naszym partnerem chcemy prosić Cię o tzw. "pożyczkę na wysoki procent" - czytamy w komunikacie klubu.

- Nie chcemy zwracać się do Was, drodzy kibice, o darowizny. To byłoby nie fair w obliczu tego, że kryzys dotyka nas wszystkich. To, co pomoże przetrwać Lechowi ten trudny czas, to przeniesienie przyszłych przychodów na teraźniejszość. Na dziś kluczowe jest dla nas zachowanie płynności finansowej, czyli zdolności do regulowania bieżących wydatków, które mimo przerwy w rozgrywkach, wciąż są. To jest nasz główny problem, z którym staramy się walczyć. Problemy ma i będzie mieć wiele firm, zakłady kosmetyczne, fryzjerskie, restauracje i wiele innych. Nie jesteśmy wyjątkiem, mamy te same problemy i mogą one poważnie zagrozić funkcjonowaniu klubu. Dlatego zwracamy się dzisiaj do Was, do naszych kibiców z propozycją pomocy poprzez udział w naszej akcji #wGóręSerca - tłumaczył Tomasz Kacprzycki, dyrektor ds. finansów Lecha Poznań.

Na czym polega akcja? Każdą wpłaconą w jej ramach złotówkę klub pomnoży razy dwa. Środki kibic będzie mógł wykorzystać wraz z rozpoczęciem nowego sezonu na bilety lub karnety.W praktyce oznacza to, że wpłacając np. 50 zł będziemy mogli nabyć wejściówki o wartości 100 zł.

Szczegółowe informacje dotyczące akcji można znaleźć tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
31℃
19℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
18.22 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro