Reklama

Rozgrywki piłkarskie mają wrócić pod koniec maja? Ekstraklasa: nie ma konkretnej daty

fot. Michał Nadolski

Wszystko wskazuje na to, że rozgrywki piłkarskie zostaną wznowione pod koniec maja.

Według serwisu sport.tvp.pl mecze ćwierćfinałowe Totolotek Pucharu Polski odbędą się 25 maja, a 5 dni później wystartuje PKO BP Ekstraklasa. Taką informację miał przekazać przedstawiciel jednego z klubów.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

W pierwszym etapie drużyny będą mogły wznowić treningi w małych grupach, a po tygodniu treningi powinny odbywać się już dla całego zespołu. Tutaj jednak trudno określić dokładne terminy, bo wiele zależy od decyzji na poziomie rządowym.

Pojawił się ponadto kontrowersyjny pomysł dwutygodniowej kwarantanny dla piłkarzy. Zawodnicy musieliby prawdopodobnie pozostać w izolacji do końca sezonu.

Wznawiając rozgrywki 30 maja nie uda się zakończyć ligi do 30 czerwca. Wszystko wskazuje na to, że UEFA pozwoli wydłużyć termin do 17 lipca. Wtedy zaliczenie 11 zaległych kolejek powinno być możliwe.

Sport.tvp.pl podkreśla, że mecze będą rozgrywane bez publiczności. To oczywiście oznacza spore straty finansowe dla klubów, ale dokończenie rozgrywek pozwoli na otrzymanie pieniędzy należnych za transmisje telewizyjne. Ponadto piąty obecnie w tabeli PKO Ekstraklasy Lech Poznań wciąż będzie mieć szansę wywalczenia awansu do europejskich pucharów.

Na razie nie wiadomo co z rozgrywkami w niższych ligach. Na tę decyzję czeka m.in. Warta Poznań, zajmująca obecnie miejsce gwarantujące awans.

  • Aktualizacja
    środa, 15.04.2020 r., godz. 14.07
    Aktualizacja
    środa, 15.04.2020 r., godz. 14.07
    Swój komunikat w tej sprawie wydała Ekstraklasa S.A., informując, że nie ma jeszcze wyznaczonej daty wznowienia rozgrywek. - Priorytetem całej Europy jest dokończenie rozgrywek ligowych. Dlatego przygotowujemy się do tego kroku i rozważamy różne scenariusze powrotu na boiska, by dokończyć sezon w Ekstraklasie. Przełom maja i czerwca to tylko jeden z wielu wariantów, które bierzemy pod uwagę. Chciałbym jednak zdecydowanie podkreślić, że na tym etapie nie ma żadnych wiążących ustaleń w zakresie daty wznowienia rozgrywek. Musimy poczekać na formalne decyzje UEFA dotyczące nowych terminów zakończenia bieżącego sezonu oraz harmonogramu rozgrywek międzynarodowych. Nie zapadną też żadne decyzje o wznowieniu ligi bez cofnięcia przez rząd zakazów związanych z epidemią w kraju. Zdrowie uczestników rozgrywek jest bowiem najważniejsze - powiedział Marcin Animucki, prezes zarządu Ekstraklasy S.A.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
4℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
28 km
Stan powietrza
PM2.5
2.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro