Reklama
Reklama

Piłkarze Warty Poznań zgodzili się na obniżkę wynagrodzeń. "Swojska banda stanęła na wysokości zadania"

fot. Włodzimierz Hoppel

Piłkarze Warty Poznań zgodzili się na obniżkę wynagrodzeń o 50 procent.

Wszystko oczywiście w związku z pandemią i zawieszeniem rozgrywek. Z kolei pracownicy klubu i trenerzy klubowej akademii otrzymają uposażenia obniżone o 25 procent.

- Swojska banda, jak mówi się na nasz zespół, znów stanęła na wysokości zadania. Tym razem nie na boisku, ale poza nim, w obliczu kryzysu wywołanego pandemią. Zawodnicy, trenerzy, a także pracownicy klubu pokazali, że Warta Poznań jest dla nich czymś więcej niż tylko miejscem pracy. Po krótkich rozmowach ustaliliśmy, że przez najbliższe miesiące zespół i sztab trenerski otrzyma połowę pensji, a pracownicy oraz trenerzy klubowej akademii - o jedną czwartą mniej. Dziękuję im za wyrozumiałość i odpowiedzialność. Wierzę w to, że wspólnie przetrwamy ten trudny czas - powiedział właściciel Warty Poznań S.A. Bartłomiej Farjaszewski.

Obniżka będzie obowiązywać od marca do czerwca. W chwili obecnej mecze Fortuna I Ligi są zawieszone do końca kwietnia.

- Nie będę pewnie oryginalny, gdy powiem, że wszyscy jesteśmy świadomi tego, co dzieje się wokół nas, jak wygląda teraz życie nie tylko w Polsce, ale w wielu krajach na świecie. Ciężkie chwile przeżywa każdy z nas, a problemy dotykają sport i piłkę nożną. Wiedzieliśmy, że w trzeba wypracować jakieś rozwiązanie, które przez najbliższe miesiące pozwoli utrzymać stabilność klubu. Zrezygnowaliśmy z połowy naszych wynagrodzeń. Jako zespół znów pokazaliśmy, że jesteśmy jedną ekipą, potrafimy zjednoczyć się w ciężkich chwilach i iść w jedną stronę, mając w sercu dobro Warty Poznań - powiedział Bartosz Kieliba, kapitan Zielonych.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na drogach może być ślisko! IMGW ostrzega przed oblodzeniem
4℃
-3℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.27 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro