Reklama
Reklama

Kolejny miesiąc bez ekstraklasy! Mecze odwołane do 26 kwietnia

fot. Tomasz Szwajkowski

Fani piłki nożnej będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

- Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy S.A. informuje, że w związku z aktualną sytuacją związaną z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego i wynikającym z tego przedłużającym się brakiem możliwości kontynuacji rozgrywek w zaplanowanym pierwotnie okresie, mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy zostają odwołane do 26 kwietnia 2020 r. włącznie - poinformowała spółka zarządzająca rozgrywkami w piątkowym komunikacie.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Oznacza to, że oprócz dwóch już wcześniej przełożonych kolejek numer 27. i 28. w terminie nie odbędą się także kolejki numer 29. i 30. oraz 3 pierwsze kolejki rundy finałowej PKO BP Ekstraklasy.

Z kolei PZPN poinformował w swoim komunikacie o odwołaniu rozgrywek Fortuna I ligi, II ligi, III ligi oraz pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i futsalu, kobiet i mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych. Ta decyzja również obowiązuje do 26 kwietnia włącznie.

Na razie nie wiadomo czy uda się dokończyć obecny sezon. Dzięki przeniesieniu Euro 2020 krajowe federacje zyskały kilka dodatkowych tygodni, ale datą graniczną, choćby ze względu na kontrakty piłkarzy, wydaje się być 30 czerwca.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
4.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro