Reklama
Reklama

Piłkarze Lecha Poznań trenują indywidualnie. Forma po wznowieniu rozgrywek to niewiadoma

Na razie nie wiadomo kiedy lechici spotkają się na treningu | fot. Włodzimierz Hoppel

Świat sportu musi radzić sobie w nowej rzeczywistości.

Jak czytamy na oficjalnej stronie internetowej Lecha Poznań, piłkarze Kolejorza do tej pory realizowali ćwiczenia w swoich domach, a od środy realizują również przydzielone im przez sztab szkoleniowy rozpiski biegowe. Oczywiście muszą przy tym unikać ludzi.

Badania techniczne. Wszystkie marki. Ozonowanie pojazdu gratis. Auto Compol zaprasza Poznań, Kazimierza Wielkiego 1 Tel: 798 828 814
REKLAMA

Wciąż nie wiadomo kiedy zostaną wznowione rozgrywki. Obecne zalecenia obowiązują w Kolejorzu do niedzieli, wtedy podejmowane będą kolejne decyzje.

- Tak naprawdę takimi ćwiczeniami nie da się podtrzymać formy zawodników. Ich zadaniem jest jak największe niwelowanie spadku poziomu wytrenowania naszych piłkarzy. Oczywiście to jest tylko substytut treningu czysto piłkarskiego, a przede wszystkim treningu zespołowego. W związku z tym trudno powiedzieć w jakim stopniu obecnie możemy zatrzymać spadki formy u piłkarzy - powiedział na łamach lechpoznan.pl Karol Kikut, trener przygotowania fizycznego. Jak zauważył, jeśl obecny stan potrwa 2-3 tygodnie, wówczas można spodziewać się spadku poziomu wytrenowania piłkarzy. Przy prawidłowych ćwiczeniach nie powinien on być jednak znaczny.

Reklama

Komentarze niedostępne ze względu na przeciążenie serwera.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
22.91 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro