Porażka Warty Poznań w meczu na szczycie Fortuna I Ligi

W meczu na szczycie Fortuna I Ligi Warta Poznań przegrała z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Na boisku spotkały się dwa zespoły z absolutnej czołówki tabeli, kibice liczyli więc na dobre widowisko. Ostatecznie poziom meczu nieco zawiódł, szczególnie w drugiej połowie.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 8. minucie. Michał Rzuchowski przejął piłkę w polu karnym, zwiódł obrońcę i ładnym strzałem nie dał szans Adrianowi Lisowi.

Po zdobyciu gola Podbeskidzie nieco się cofnęło, a inicjatywę starała się przejąć Warta. Brakowało jednak konkretów, a posiadanie piłki nie przekładało się na okazje strzeleckie. W końcu, po niemal 30 minutach gry, w dobrej sytuacji znalazł się Gracjan Jaroch, ale jego strzał pewnie obronił golkiper. Chwilę później powinno być 2:0, jednak w doskonałej sytuacji spudłował Marko Roginić.

W końcówce pierwszej połowy dwie żółte kartki złapał Bartosz Kieliba i Warta musiała sobie radzić od tego momentu w dziesiątkę. Pierwszy kartonik obrońca Zielonych obejrzał słusznie, natomiast przy drugim można mieć poważne wątpliwości co do słuszności podjętej przez arbitra decyzji.

Podbeskidzie ofensywnie zaczęło drugą połowę i szybko podwyższyło prowadzenie. Z rzut rożnego dośrodkował Rafał Figiel, a piłkę do siatki posłał Bartosz Jaroch (prywatnie kuzyn Gracjana Jarocha).

Warta próbowała jeszcze odwrócić losy spotkania, ale z każdą minutą z gości schodziło powietrze i malała wiara w zdobycie gola. Podbeskidzie kontrolowało przebieg gry i na dobrą sprawę Zieloni ani razu nie zagrozili bramce rywali.

Górale odnieśli zasłużone zwycięstwo, dzięki któremu zrównali się w tabeli Fortuna I Ligi z Wartą (obie ekipy mają po 43 punkty), ale dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań (3:2 w bramkach) awansowali na fotel lidera. Trzecia Stal Mielec zdobyła do tej pory 41 punktów, a czwarty Radomiak Radom 36. Bezpośredni awans uzyskają dwa zespoły.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Warta Poznań 2:0 (1:0)

Podbeskidzie: Polacek - B. Jaroch, Bashlai, Osyra, Gach- Danielak, Figiel, Sopoćko (84' Laskowski), Rzuchowski, Sierpina (66' Biliński) - Roginić (89' Hilbrycht)

Warta: Lis - Grobelny, Ławniczak, Kieliba, Kiełb,- Apolinarski (46' Stępiński), Kupczak, Janicki (58' Szczepaniak), Trałka, Jakóbowski - G. Jaroch (71' Napolov)

Bramki: 8' Rzuchowski, 50' Jaroch

Żółte kartki: Sierpina, Bashlai, Figiel - Kieliba, Grobelny

Czerwona kartka: 45' Kieliba (za dwie żółte)

Takiej pogody nie mieliśmy w Wielkanoc od dawna!