Remis pod Wawelem. Wisła Kraków - Lech Poznań 1:1

Lech Poznań zremisował na wyjeździe z Wisłą Kraków. Mecz mógł się podobać kibicom, którzy zobaczyli sporo walki, ale wynik osiągnięty przez Kolejorza pozostawił pewien niedosyt.

Mecz od początku mógł się podobać, a pierwsze trafienie obejrzeliśmy już w 6. minucie.Nieudany strzał z dystansu okazał się dobrym podaniem w wykonaniu Sadloka, a Savicević wyskoczył zza pleców obrońców i z bliskiej odległości posłał piłkę do siatki.

Lech natychmiast ruszył do odrabiania strat. Goście dość łatwo podchodzili w okolice pola karnego, tam jednak brakowało nieco dokładności w ostatnim podaniu lub obrońcy blokowali strzały z dystansu.

Gra toczyła się prawie akcja za akcję, z czasem jednak zarysowywała się przewaga Kolejorza. Obrona Wisły długo pozostawała szczelna, ale w 39. minucie w pole wyprowadzili ją goście. Jóźwiak przytomnie odegrał na pewną stronę do Kostewycza, ten popisał się dobrym dośrodkowaniem w okolice 5. metra, a Gytkjaer wyprzedził obrońcę i sprytnym uderzeniem pokonał Buchalika.

Początek drugiej połowy to sporo przerw w grze powodowanych faulami i urazami. W końcu gra odzyskała jednak płynność, a spotkanie zaczęło toczyć się pod dyktando Lecha. Wisła długimi momentami cierpiała ograniczała się do defensywy, a przyjezdni rozwijali kolejne ataki. Po świetnej, dwójkowej akcji z Gytkjaerem w sytuacji sam na sam znalazł się Jóźwiak, nie zdołał jednak trafić w bramkę. Swoje okazje miał również duński napastnik, który nie zdołał ostatecznie po raz drugi wpisać się na listę strzelców.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1. Z obrazu spotkania można wnioskować, że to wynik bardziej korzystny dla gospodarzy. Lech był zespołem nieco lepszym, tworzył sobie więcej okazji i był konkretniejszy w swoich poczynaniach, ale to okazało się zbyt mało na wywiezienie spod Wawelu wygranej. Piłkarzom trenera Żurawia trudno jednak zarzucić brak zaangażowania i kibice z optymizmem mogą czekać na sobotni mecz z Legią Warszawa.

Wisła Kraków - Lech Poznań 1:1 (1:1)

Wisła: Buchalik - Sadlok, Janicki, Hebert, Klemenz (Burliga 61') - Basha, Żukow - Mak, Savicević, Wojtkowski (Kuveljić - Tupta (Buksa 51').

Rezerwowi: Boguski, Buksa, Burliga, Hołownia, Kuveljić, Lis, Chuca, Jean Carlos, Wasilewski

Lech: Van der Hart - Butko, Satka, Crnomarković, Kostewycz - Moder, Tiba - Jóźwiak, Ramirez (Marchwiński 58'), Puchacz (Puchacz 76') - Gytkjaer.

Rezerwowi: Dejewski, Letniowski, Marchwiński, Muhar, Skóraś, Skrzypczak, Szymański, Szymczak

86
Zagranie Modera z rzutu wolnego w pole karne Wisły, jego koledzy zostali jednak powstrzymani przez obrońców
84
Zamieszanie pod bramką Lecha po rzucie rożnym, Van der Hart pewnie jednak wyjaśnił sytuację
83
Dośrodkowanie w pole karne Lecha, obrona poradziła sobie jednak z zagrożeniem
80
Długo Lech rozgrywał teraz piłkę w okolicy pola karnego Wisły, ale nie udało się oddać strzału
79
Teraz w akcją wyszła Wisła. Jóźwiak faulował Wojtkowskiego, rzut wolny dla gospodarzy
78
Lech w ataku, Wisła ogranicza się do obrony
78
76
Zmiana w Lechu: Skóraś za Puchacza
74
Nie ma gola! Piłka odbiła się od nóg Janickiego i minimalnie minęła bramkę Wisły. Byłby gol samobójczy
73
Ależ okazję zmarnował Jóźwiak, który wyszedł w sytuację sam na sam po pięknej akcji z Gytkjaerem
72
Brakuje nieco okazji bramkowych w ostatnich minutach
70
57:43 w posiadaniu piłki dla Wisły
68
Burliga i Marchwiński starli się w polu karnym Wisły, obyło się jednak bez pomocy medycznej
66
Dobre, celne uderzenie Modera z rzutu wolnego, Buchalik zdołał jednak odbić piłkę
65
Znów nieudane dośrodkowanie Modera, teraz będzie jednak rzut wolny przed polem karnym
47
Groźnie pod bramką Wisły! Bramkarz odważnym wyjściem w ostatnim momencie "ściągnął" piłkę z głowy Gytkjaera
45
45 minut za nami, Lech ma jeszcze rzut rożny
44
Kostewyc walczył pod linią końcową, nie zdołał jednak wywalczyć rzutu rożnego
43
Obrońcy Wisły wybili piłkę poza pole karne, poprawka Tiby wyraźnie minęła bramkę
41
Będzie rzut wolny dla Lecha i okazja do dośrodkowania
39
Dobre dośrodkowanie Kostewycza z lewej strony boiska, Gytkjaer na 5. metrze wygrał pojedynek z obrońcą i w efektowny sposób wykończył akcję. 1:1!