Pogoda jutro Pogoda Poznań
2211
Oratorium "Jasnogórska Pani"
KLASYKA
Niedziela 10 grudnia 2017 g. 18.00
Bilety: datek dowolny
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
grudzień
pnwtśrczptsond
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Oratorium muzyczno - taneczne pt. "Jasnogórska Pani" poświęcone Jasnej Górze

Oratorium „Jasnogórska Pani” to rodzaj spektaklu artystyczno - religijnego, które nawiązuje do źródeł formy muzycznej Oratorium z XVI wieku, gdzie powstało oratorium w sali rzymskiego Oratorium św. Filipa.
W obecnej wersji, oratorium, to adaptacja spotkań, które organizował twórca oratoriów św. Filip Neri (1515-1595). Spektakl składa się z występów artystów, którzy tworzą grupę: Zespół Artystyczny Oratorium w Poznaniu.
Występ odbywa się w profesjonalnej sali Oratorium im. J. H. Newmana, mieszczącej się w podziemiach kościoła NMP Matki Kościoła, prowadzonego przez poznańskich oratorianów – filipinów.
W oratorium występują: Andrzej Michałowski – tenor, Dominika Bukowska – skrzypce, Emilia Blige – Mysłek – taniec, Natali Splisgart – taniec, Ludwika Link – śpiew, Patrycja Osińska – recytacja, ks. Waldemar Partyka C.Or. - piano. W najbliższym oratorium wykonywana będzie muzyka Fr. Chopina, T. Albinioniego, M. Lorenza, nowe kompozycje W. Partyki, i innych. Będzie też można zobaczyć taniec w choreografii uczniów i absolwentów Szkoły Baletowej w Poznaniu, oraz posłuchać recytacji poezji i polskiej literatury.
Oratoria poznańskie dają możliwość uczestniczenia w różnych gałęziach sztuki, muzyki instrumentalnej, wokalnej, tanecznej, poezji, wszystko w jednym spektaklu.
Inicjatorem i autorem oratoriów jest ks. dr. Waldemar Partyka – poznański oratorianin, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu.

oratoriumfilipaneri.pl

• zobacz więcej informacji o Sala Oratorium im. J. H. Newmana
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail