Pogoda jutro Pogoda Poznań
2716
Salon poezji: Łukasz Nowicki
SPOTKANIE
Sobota 2 grudnia 2017 g. 12.00
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
grudzień
pnwtśrczptsond
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Gościem 36. odsłony Krakowskiego Salonu Poezji będzie aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, dziennikarz i prezenter telewizyjny Łukasz Nowicki, który przeczyta poezję świąteczną.

Łukasz Nowicki ukończył krakowską PWST w 1998 roku. Otrzymał wyróżnienie za rolę w Trzech siostrach Antona Czechowa – spektaklu dyplomowym PWST w Krakowie na XVI Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Zadebiutował w 2000 roku w warszawskim Teatrze Ateneum. Była to rola Mariana Walczaka vel Leszczuka w Opętanych Witolda Gombrowicza w reżyserii Andrzeja Pawłowskiego. Obecnie można go oglądać w Teatrze Komedia w Warszawie w przedstawieniu Człowiek dwóch szefów w reżyserii Tomasza Dutkiewicza. Szerokiej publiczności znany jest z licznych ról dubbingowych w takich produkcjach jak m.in.: Toy Story 2, Toy Story 3, Spirited Away: W krainie Bogów, Auta, Avengers, Mały książę. Sympatię widzów zyskał również dzięki dwóm programom emitowanym na antenie TVP2: Postaw na milion oraz Pytanie na śniadanie.

W sezonie 2017/2018 Salony Poezji odbywają się tego samego dnia po południu w Bibliotece w Zamku w Kórniku.

Krakowskie Salony Poezji w Teatrze Muzycznym w Poznaniu organizowane są we współpracy z poznańskim Oddziałem Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza. Opiekę merytoryczną nad Salonem obejmuje prezes Oddziału, prof. UAM dr hab. Wiesław Ratajczak z UAM w Poznaniu.

Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza zostało założone w 1886 roku we Lwowie. Jego zadaniem było gromadzenia, dokumentowania i upowszechniania materiałów dotyczących życia i twórczości Adama Mickiewicza. Dziś jest jednym z najstarszych towarzystw naukowych w Polsce. Skupia badaczy literatury, nauczycieli-polonistów, bibliotekarzy, literatów i miłośników literatury, zapewniając integrację środowiska polonistycznego. Organizuje odczyty naukowe i konferencje historycznoliterackie, wydaje „Rocznik Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza”.

• zobacz więcej informacji o Teatr Muzyczny
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.