Pogoda jutro Pogoda Poznań
2313
Dzień Dziecka „Rowerem po drzewach” na Przylądku Arkadia
EVENT
Sobota 1 czerwca 2013 g. 12.00
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
czerwiec
pnwtśrczptsond
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

1 czerwca, godz. 12:00 – 18:00, Przylądek Arkadia (Plac Wolności, taras Empiku) oraz Stary Rynek
Zapraszamy Państwa na rodzinny Dzień Dziecka „Rowerem po drzewach”, który tym razem odbędzie się na Przylądku Arkadia. „Rowerem po drzewach” to wydarzenie przygotowywane corocznie od 2008 roku z okazji Dnia Dziecka przez Stowarzyszenie EnterArt i Pracownię Artystyczną Lupa. Partnerami tegorocznej edycji są Empik, Cafe Zielona Gęś oraz Restauracja Toga. Wydarzenie dofinansowane jest przez Urząd Miasta Poznania.
Przez zorganizowanie w tej edycji licznych warsztatów plastycznych, koncertów, wystawy i spektaklu chcemy w artystyczny sposób uczcić święto wszystkich dzieci i rodzin oraz zwrócić uwagę na ich znaczenie w naszym życiu.
Symboliczne rozpoczęcie artystycznego Dnia Dziecka odbędzie się na Starym Rynku o godzinie 12.00, gdzie po obejrzeniu trykających się poznańskich koziołków, planujemy przywitać przybyłe rodziny i rozpocząć warsztaty plastyczne „Koziołkowy Zawrót Głowy’’. W razie niepogody warsztaty odbędą się w klubokawiarni Meskalina. Po warsztatach wspólnie przejdziemy na Przylądek Arkadia, podążając tam za wielkim słoniem.
O 13.00 na Przylądku Arkadia koncert zagra zespół Lumikulu, autorski projekt Michała Kowalonka (Myslovitz, Showman) z dziećmi. Następnie posłuchać można będzie grupy Lupetti – dzieci śpiewających włoskie piosenki.
Od godziny 14.00 zaprosimy do udziału w licznych warsztatach plastycznych (malowanie wielkiego słonia, warsztaty z masy solnej); muzycznych (prezentacja i możliwość grania na profesjonalnych instrumentach – pracownia Lupa wraz z muzykami zespołu Fingers, muzyka z Bum Bum Rurki, Baby Radio); ruchowych (Ks Flow Motion); naukowych (Mały Inżynier) i edukacyjnych (gry planszowe Kawroz).
Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć wystawę dokumentacji zrealizowanych w maju warsztatów „Rowerem po Drzewach”. Do udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy Komitet Praw Dziecka i Fundację Dziecko w Centrum. Dla dzieci przewidujemy nagrody od naszego partnera organizacyjnego - Empiku.
O 17.00 odbędzie się spektakl dla dzieci „Na straganie i inne…” Teatru Planeta M w reżyserii aktorki Teatru Polskiego w Poznaniu Magdaleny Płanety. Na miejscu skorzystać będzie można z ogródków kawiarnianych Cafe Zielona Gęś oraz Restauracji Toga a także szerokiej oferty Empiku, który przygotował na ten dzień całe mnóstwo okazji na wyjątkowe prezenty dla dzieci.
Dodatkowo wszystkich, którzy nie będą mogli być z nami na Przylądku Arkadia, zaprosimy do wysłuchania koncertu zespołu Lumikulu na żywo o godzinie 16.00 w Radio Afera.
Wieczorem o godzinie 19.00 odbędzie się kolejny koncert. Młody zespół Fingers (dotychczasowa nazwa Perfect Psycho) zagra koncert w klubie Pod Minogą. W ciągu dnia członkowie zespołu prowadzić będą z nami warsztaty dla dzieci. Wydarzenie odbędzie się w ramach promowania przez Stowarzyszenie Enter Art młodych artystów.
W przypadku niepogody planowane przez nas wydarzenie odbędzie się w sali „Przylądek Arkadia +1” na pierwszym piętrze budynku Arkadia.
Serdecznie zapraszamy!

• zobacz więcej informacji o Przylądek Arkadia
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.