Pogoda jutro Pogoda Poznań
2-1
WIECZÓR Z GWIAZDĄ W POEMA CAFE: Danuta Mizgalska
KONCERT
Piątek 26 października 2012 g. 19.00
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
październik
pnwtśrczptsond
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Bilety: 30 zł, !OBOWIĄZKOWA REZERWACJA!: tel: (61) 853 05 76

Program wieczoru:
- "Spotkanie z Gwiazdą"- rozmowa, którą przeprowadzi Robert Stepiński z Gwiazdą wieczoru o jej karierze, życiu i marzeniach.
- "Okruchy wspomnień"- recital Danuty Mizgalskiej.
- Spotkanie z Fanami- autografy, pamiątkowe zdjęcia i indywidualne rozmowy.

Podczas spotkania będzie możliwość nabycia płyty Artystki!
Danuta Mizgalska- debiutowała w 1971 roku na scenie Poznańskiej estrady w sztuce „ Parady”- Potockiego. Wkrótce potem trafiła do Poznańskiego Studia Piosenki kierowanego przez Jerzego Miliana i Zbigniewa Górnego. Po ukończeniu Studiów związała się na pewien czas z Estradą Stołeczną, a następnie przeszła do zespołu Wojsk Lotniczych „ Eskadra”. Po dwuletniej pracy w „ Eskadrze” rozpoczęła samodzielną pracę estradową. Jej piosenki zaczęły coraz częściej gościć na antenie radiowej i telewizyjnej. Piosenka „ Nasz uśmiech losu” – L. Konopińskiego i H. Kuczyńskiego stała się wielkim przebojem „ Lata z Radiem” w 1978 roku, natomiast inna piosenka pt. „ Może ja –może ty” zajęła czołowe miejsce w radiowym Studio Gama. Dużo koncertowała w kraju i za granicą. Śpiewała między innymi w programach Mieczysława Fogga i Jerzego Połomskiego. Oklaskiwano ją w ZSRR, NRD, RFN, JAPONII.
Współpraca Danuty Mizgalskiej z Orkiestrą Rozrywkową PR i TV w Katowicach przyniosła kilka ciekawych piosenek , które nagrywała w studiach radiowych w Łodzi, Poznaniu i Warszawie. Do chwili obecnej nagrała około 150 piosenek, wśród których największym powodzeniem cieszą się ; „ Nasz uśmiech losu”, „ Dziewczyna taka jak ja”, „ Tylko jeden dom- czyli CASABLANKA”, „ Renowacja serc”, „ Okruchy wspomnień” aż po „ Jestem Twoją Lady” – która pobiła rekordy popularności na radiowej liście przebojów Magazynu Muzycznego Rytm. W jej repertuarze znalazły się także polskie wersje popularnych światowych przebojów : „ Ze wspomnień został ledwie ślad” / Blue Bayou / - Roya Orbisona, „ Kołysz moje sny” / Love me tender / - Elvisa Presleya, oraz włoskiego przeboju Alice – ‘Świat bez miłości
W telewizji wystąpiła w kilku programach muzycznych oraz nagrała kilka teledysków. Piosenki Danuty Mizgalskiej słyszeliśmy często w programach telewizyjnego koncertu życzeń
Repertuar Danuty Mizgalskiej jest zróżnicowany, co po części wynika z poszukiwań najwłaściwszego oblicza artystycznego, a po części z kompromisów jakie dyktuje życie estradowe. Piosenki jednak dobiera starannie. Pisali dla niej m.in., Jarosław Kukulski, Jacek Skubikowski, Jerzy Milian, Janusz Piątkowski , Andrzej Sobczak i wielu innych.
A już 26 października usłyszymy Artystkę na żywo w poznańskiej kawiarni PoemaCafe!

• zobacz więcej informacji o PoemaCafe
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimgNie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.