Reklama
Reklama

Włóczkersi znów w akcji. Kim są?

fot. Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”

Kilka lat temu przy Fundacji "Redemptoris Missio" powstał pierwszy klub Włóczkersów. To osoby, którym nie jest obojętny los marznących dzieci.

Cała historia zaczęła się Siostry Cecylii Śmiech, Urszulanki, która jednej zimy wydziergała dla małych Afgańczyków 150 czapek. Od tego czasu siostrze udało się wykonać ponad 3000 czapek, które nieustannie trafiają do potrzebujących dzieci. O akcji dowiedziały się też inne osoby, które chętnie dzieliły się z siostrą Cecylia włóczką. Włóczki zebrało się tak dużo, że siostra postanowiła nauczyć robienia na drutach kolejne osoby. Tak zrodził się pomysł warsztatów robienia na drutach i pierwsze kursantki ustaliły, że nazwą się Włóczkersami. Kluby Włóczkersów zaczęły powstawać w całej Polsce, w bibliotekach, domach kultury, prywatnych mieszkaniach, wszędzie gdzie mogło się spotkać kilka osób i razem zrobić coś dobrego. Jeden z klubów powstał nawet na oddziale kobiecym w areszcie śledczym, a czapki do Fundacji dowoziła straż więzienna.

Przykład siostry porwał do działania całą rzeszę ludzi dobrej woli. Do tej pory Włóczkersi wydziergali i wysłali do Afganistanu 75 tysięcy czapek. Cała akcja pomocy dzieciom odbywa się zupełnie bezkosztowo. Ludzie przysyłają do Fundacji włóczkę, Włóczkersi wyrabiają z nich kolorowe cudeńka, wolontariusze Fundacji pakują je do paczek, paczki jadę na lotnisko wojskowe, skąd do Afganistanu zabierają je polscy żołnierze. W Afganistanie czapki trafiają do dzieci - informuje Justyna Janiec-Palczewska z Fundacji Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio"

. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć działania Włóczkersów może przesyłać lub przynosić nowe, ciepłe ubrania i koce na adres: Fundacja Redemptoris Missio" ul. Junikowska 48, 60-162 Poznań.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
10.22 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro