Reklama
Reklama

Miasto dopłaci do sterylizacji psów i kotów

fot. Kai Kuusik-Greenbaum / freeimages.com

Z 50-procentowego dofinansowania mogą skorzystać mieszkańcy Poznania, którzy wcześniej wzięli udział w akcji bezpłatnego czipowania zwierząt.

Zabiegi będą wykonywane w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Weterynaryjnej działającym przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu (przy ul. Szydłowskiej 43). Osoby zainteresowane mogą umówić się telefonicznie - od dnia 6 listopada,dzwoniąc pod nr tel. tel. 61 84 666 84 lub kom. 505 030 379, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 20:00 - informują miejscy urzędnicy.

Co ważne z oferty mogą skorzystać tylko osoby, które wcześniej zaczipowały swojego czworonoga. Po przybyciu na miejsce należy wypełnić formularz oraz udokumentować, że ma się uprawnienia do skorzystania z ulgi finansowej, tzn. zamieszkanie na terenie Poznania. Można to zrobić okazując dowód osobisty (jeżeli taki wpis jest aktualny i znajduje się na dokumencie), doręczając kopię zaświadczenia z Wydziału Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych Urzędu Miasta Poznania o miejscu pobytu stałego lub czasowego w Poznaniu lub pierwszej strony zeznania podatkowego za ostatni okres rozliczeniowy (zawierającej adres zamieszkania). Możliwe jest też okazanie dokumentów zobowiązaniowych wystawionych na osobę i jej adres zamieszkania, np. decyzję w sprawie wymiaru podatku od nieruchomości, rachunki lub faktury za media, ścieki, odpady komunalne - dodają urzędnicy.

Miasto sfinansuje połowę kosztów przeprowadzonego zabiegu sterylizacji. W związku z tym po odjęciu zapłaty trzeba będzie zapłacić za sterylizacji kota - samca 30 zł, samicy 57,50 zł. Natomiast w przypadku psów - samca do 10 kg 90 zł, do 20 kg 140 zł. Powyżej 20 kg 190 zł oraz samicy do 10 kg 125 zł, do 20 kg 150 zł oraz powyżej 20 kg 200 zł.

Akcja dofinansowana do sterylizacji zwierząt realizowana jest w ramach "Programu opieki nad bezdomnymi zwierzętami i zapobiegania bezdomności zwierząt w Poznaniu".

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
10.22 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro