Reklama
Reklama

Włamanie i próba podpalenia w poznańskim kościele

fot. Maciej Kopiński / archiwum

Do zdarzenia doszło w Kościele Ewangelicko-Metodystycznym przy ulicy Ogrodowej w Poznaniu.

W październiku ktoś włamał się do kościoła. - Skradziono zaledwie ok. 100 złotych z puszki na remont kościoła, ale zniszczeń dokonano na co najmniej kilkanaście tysięcy złotych. Mimo zniszczenia bezpowrotnie wielu historycznych rzeczy i przedmiotów, wierni napełnieni są dalej wiarą, nadzieją i miłością do służby w Poznaniu i okolicach - pisał na facebookowym profilu parafii ks. sup. Sławomir Rodaszyński z parafii.

W tym tygodniu doszło tu do próby podpalenia. - 7 listopada parafianin odkrył ślady próby podpalenia neogotyckiego Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w Poznaniu przy ulicy Ogrodowej 6. Po włamaniu to kolejny akt wandalizmu i poważne zagrożenia nie tylko dla kościoła, ale dla okolicznych kamienic - napisał.

- Zarówno sprawa włamania, jak i próba podpalenia zostały zgłoszone policji. W piątek odbyło się także spotkanie w Urzędzie Miasta, na którym m.in. poruszono temat bezpieczeństwa w okolicy kościoła. Niestety jest tu niebezpiecznie, przy kościele spożywany jest alkohol. Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania zadeklarował, że uczuli policję oraz straż miejską na to, by częściej pojawiły się w tej okolicy - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia! Również dla Poznania
3℃
-2℃
Poziom opadów:
4.3 mm
Wiatr do:
37 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro