Reklama

Wielkopolska sieć marketów alkoholowych rusza na podbój kolejnych województw

fot. Duży Ben / FB

Pod koniec roku sieć Duży Ben będzie liczyć 85 sklepów. Za rok ma ich być około 150.

Dziś Duży Ben, sieć organizowana przez wielkopolską Grupę Eurocash z siedzibą w Komornikach, ma swoje sklepy w Wielkopolsce, Lubuskiem i na Dolnym Śląsku. Jak dowiedziały się wiadomoscihandlowe.pl, na początku przyszłego roku pierwsze markety mają zostać otwarte w województwie łódzkim, a później również na Śląsku i w województwie mazowieckim, w tym w Warszawie.

Na początku 2019 roku sieć liczyła około 20 placówek. Pod koniec roku będzie ich już 85 lub 86. Problemem są jedynie zezwolenia na sprzedaż alkoholu, które uzyskuje się od miasta. Bywa, że sklep jest gotowy, ale trwa oczekiwanie na stosowne zezwolenie. - W Poznaniu zaczyna brakować zezwoleń na wino. Limit dla miasta to 1000 zezwoleń, ale coraz trudniej je uzyskiwać (w odróżnieniu od zezwoleń na piwo albo trunki z zawartością min. 18 proc. alkoholu), gdyż... coraz więcej z nich trafia do sieci Rossmann - czytamy na branżowym portalu.

Jeśli sieć utrzyma obecne tempo rozwoju, pod koniec 2020 roku może liczyć około 150 placówek. Co ciekawe, choć pierwsze sklepy otwarto 3 lata temu, już zmieniono identyfikację wizualną sieci. Wcześniej na logotypie można było zobaczyć kieliszek wina i melonik. Klienci nie odbierali jednak tego pozytywnie - bali się, że sklep jest drogi i ekskluzywny. Zdecydowano się więc na zmianę. Obecnie w logo znajduje się kapsel.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed gołoledzią!
1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
31.86 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro