Reklama
Reklama

Bambrzy Poznańscy mają swój park: został oficjalnie otwarty

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Choć park przy ulicy Dolna Wilda skończono już jakiś czas temu, w piątek został oficjalnie otwarty.

- Powstał kolejny nowy park miejski - tym razem na Dębcu. To 2,6 hektara nowoczesnej przestrzeni, w której miejsce dla siebie znajdą wszyscy poznaniacy - ci, którzy lubią relaksować się w cieniu drzew i ci, którzy wolą wypoczywać aktywnie - informowali w lipcu miejscy urzędnicy.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Inwestycja kosztowała prawie 4 miliony złotych. Powstał tu m.in. plac zabaw dla dzieci, miejsce do spacerowania w postaci licznych alejek, ławki do siedzenia, a także wybieg dla psów. - W parku łącznie posadzone 268 drzew, 6803 krzewów, 1020 sztuk bylin i traw ozdobnych oraz założono 19 300 mkw. trawników. Wykonana została ogromna praca - wyliczał na otwarciu Krzysztof Kempski, przewodniczący Rady Osiedla Zielony Dębiec.

We wrześniu miejscy radni zdecydowali, że park będzie nosić imię Bambrów Poznańskich. To właśnie w tym roku świętowana jest 300. rocznica przybycia niemieckich osadników z Bambergu do naszego regionu. W XVIII wieku Bambrzy przybyli do podpoznańskich wsi na zaproszenie władz Poznania. Mieli zasiedlić wsie wyludnione m.in. w trakcie wojny północnej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
14.90 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro