Reklama
Reklama

Mieszkańcy mają dość niedziałających schodów na Kaponierze. "Jaśkowiak zrób te k***a schody"

fot. Maciej
fot. Maciej

Na schodach w przejściu podziemnym pod rondem Kaponiera ktoś umieścił wulgarną naklejkę.

"Jaśkowiak zrób te k***a schody" - taka treść znajduje się na czerwonej naklejce. Informuje o tym Radio Poznań. O problemach z niedziałającymi schodami na Kaponierze piszemy co jakiś czas. Właśnie dziś do Telewizji WTK jeden z widzów przysłał kolejnego maila w tej sprawie. - Chciałbym zadać pytanie władzom tego przewspaniałego miasta, czy schody na zdjęciu, jak i inne na rondzie Kaponiera, które nie działają od dłuższego czasu, nadal będą stały nieruchomo przez kolejny rok? Może zamiast myśleć jak uwolnić ulice od aut, warto zadać sobie takie pytania? To wstyd dla tego miasta, że tu wszystko działa tak tandetnie. Kielce już nas powoli przeganiają w rankingach infrastruktury - pisze Maciej.

Między innymi we wrześniu pisaliśmy o tym, że część schodów tu nie działa. Jak ustaliła wówczas Telewizja WTK, schody zamontowane na Kaponierze są produkcji chińskiej. Aby je naprawić, trzeba mieć odpowiednie części, a te zamawia się u producenta... w Chinach. - Jeden z ciągów ma spalony transformator, inny ma uszkodzony elektromagnes - wymieniała Iwona Gajdzińska z MPK Poznań. I tłumaczyła, że schody nie są "renomowanej firmy".

Radio Poznań zapytało w piątek urzędników o naklejkę i o frustrację mieszkańców spowodowaną schodami. Miasto wyjaśniło, że zlecono przygotowanie ekspertyzy, która wskaże co jest przyczyną tak częstych awarii schodów. Po otrzymaniu ekspertyzy podejmowane będą kolejne kroki. Niezależnie trwa usuwanie usterek w ramach gwarancji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
4.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro