Reklama
Reklama

Kaskadowy pomiar prędkości na drogach w całym kraju. "Uwaga mobilki! Suszymy dzisiaj na potęgę"

fot. Policja

Przed nami przedłużony listopadowy weekend, który rozpoczął się ogólnopolskimi działaniami kontrolno-prewencyjnymi pn. "Kaskadowy pomiar prędkości".

Jak zapowiadają policjanci z Komendy Głównej Policji większej niż zazwyczaj liczby funkcjonariuszy i kontroli na drogach należy spodziewać się m.in. na głównych ciągach komunikacyjnych. Policjanci będą dbać przede wszystkim o bezpieczeństwo podróżujących oraz reagować na wszelkie naruszenia przepisów prawa o ruchu drogowym.

Funkcjonariusze będą kontrolować prędkość, zwracać uwagę na stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci, a także zwracać uwagę na pozostałe wykroczenia, które generują zagrożenie - informują policjanci.

W działania zostaną zaangażowane grupy SPEED, których zadaniem jest m.in. eliminowanie z ruchu drogowego kierujących pojazdami, którzy naruszyli przepisy ruchu drogowego, w szczególności nie dostosowali się do ograniczeń prędkości - dodają.

Oto kilka rad od policjantów:

Przestrzegaj przepisów ruchu drogowego, w szczególności w zakresie dozwolonych limitów prędkości, stanu trzeźwości korzystania z pasów bezpieczeństwa i właściwego przewożenia dzieci w pojazdach.

Kierując samochodem podczas rozmowy telefonicznej korzystaj z zestawu głośnomówiącego.

Dostosuj prędkość do warunków atmosferycznych, drogowych, swoich umiejętności oraz stanu psychofizycznego.

Sygnalizuj swoje manewry na drodze z takim wyprzedzeniem i w taki sposób, by były widoczne dla innych uczestników ruchu.

Zachowaj szczególną ostrożność przed przejściami dla pieszych, skrzyżowaniami.

Obowiązkowo rób przerwy w trakcie wielogodzinnych podróży.

Sprawdź przed wyjazdem stan techniczny pojazdu, w tym ogumienie, oświetlenie, poziom płynów eksploatacyjnych.

O swojej akcji informują dziś w komunikatach policjanci z wielu komend powiatowych w Wielkopolsce. Uwaga mobilki! Suszymy dzisiaj na potęgę. Na dodatek kaskadowo i w całej Polsce. Noga z gazu. Ciekawe ile praw jazdy przywiozą dzisiaj "białe czapki" - piszą na swoim profilu na Facebooku policjanci z Konina.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
10.22 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro