Reklama
Reklama

Jedna osoba zginęła a sześć zostało rannych w wypadku pod Kościanem. Kierowca busa aresztowany na 3 miesiące

fot. Kościan112 / Facebook

Do tragicznego wypadku doszło 26 października.

O wypadku informowaliśmy tutaj. Na drodze wojewódzkiej nr 432, w rejonie miejscowości Łuszkowo, Volkswagen Passat zderzył się z Mercedesem Sprinterem.

Kierujący pojazdem marki Mercedes Sprinter, 30-letni obywatel Mołdawii nie zastosował się do znaku "stop" i w konsekwencji nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi m-ki VW Passat, który prowadził 46-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego. W Mercedesie znajdowało się 6 osób. W wyniku zderzenia jedna osoba poniosła śmierć na miejscu, 55-letnia obywatelka Mołdawii. Pozostałe osoby z Mercedesa Sprintera oraz kierowca Passata zostali przetransportowani do szpitali w Śremie, Kościanie oraz Lesznie - relacjonuje asp. sztab. Radosław Nowak, oficer prasowy policji w Kościanie.

Postępowanie w tej sprawie prowadzili kościańscy kryminalni. Sąd Rejonowy w Kościanie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 30-latka. Mężczyzna odpowie za umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia - dodaje asp. sztab. Nowak.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
12℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.99 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro