Reklama
Reklama

Następna działka przy CH Posnania wystawiona na sprzedaż: będą bloki

Działka przeznaczona na sprzedaż znajduje się na tym terenie | fot. Google Street View
Działka przeznaczona na sprzedaż znajduje się na tym terenie | fot. Google Street View

W poniedziałek miasto ogłosiło przetarg na sprzedaż kolejnej działki pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną w sąsiedztwie centrum handlowego Posnania.

Tym razem to działka znajdująca się przy ulicy Brneńskiej o powierzchni 5055 metrów kwadratowych (oznaczona jako 4MW na mapie). Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego jest to teren zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej. Cena wywoławcza to 7,9 mln złotych. Wadium wynosi 800 tysięcy złotych. Przetarg odbędzie się 16 stycznia o 10.00 w Urzędzie Miasta przy placu Kolegiackim.

W ubiegłym tygodniu miastu udało się sprzedać działki w sąsiedztwie oznaczone na mapie informacyjnej jako 1MW oraz 2MW. Pierwszy teren ma 5387 m2 powierzchni, a cena wywoławcza wynosiła 8,4 mln złotych. Działkę sprzedano za 14,2 mln złotych, a nabywcą została spółka jawna Triada Dom Wachowiak Śliwiak. Cena wywoławcza za drugą działkę wynosiła 7,4 mln złotych. Ostatecznie sprzedano ją za 12,1 mln złotych firmie HM Inwest S.A.

Biorąc pod uwagę cenę już sprzedanych działek, ta wystawiona na sprzedaż w poniedziałek na pewno osiągnie cenę kilkunastu milionów złotych.

Jeszcze w czwartek rozstrzygnięty zostanie przetarg na sprzedaż działki w sąsiedztwie - oznaczonej na mapie jako 3MW. Ma 2353 metry kwadratowe powierzchni. Tu także mogą powstać bloki. Cena wywoławcza to 4 mln złotych. W przyszłym tygodniu odbędzie się natomiast przetarg na sprzedaż dwóch działek w tym rejonie pod usługi. Piszemy o nich TUTAJ.

  • Aktualizacja
    czwartek, 7.11.2019 r., godz. 13.39
    Aktualizacja
    czwartek, 7.11.2019 r., godz. 13.39
    Miasto sprzedało działkę oznaczoną jako 3MW za 4 mln i 40 tysięcy złotych. Nabywcą jest firma Charadrion. Mogą tu powstać nowe bloki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
15.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
11.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro