Reklama
Reklama

Poznań z prestiżową nagrodą. Znalazł się w grupie 30 najbardziej polecanych miejsc na świecie

fot. Jakub Pindych / UMP

To wyróżnienie przyznawane w Londynie przez najpopularniejszych blogerów podróżniczych.

Nagroda "Travel Lemming Emerging Destination Award" przyznawana jest corocznie. Poznań został do niej nominowany przez Krajowe Biuro Turystyki. Zwycięzców wyłaniają w głosowaniu znani blogerzy podróżniczy - tegoroczna trzydziestka jurorów ma wspólnie ponad 12 milionów obserwujących w mediach społecznościowych.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za tę nominację - podkreśla Norbert Zieliński z Działu Promocji Turystycznej Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. To prawdziwy zaszczyt być jednym z najlepszych wschodzących miejsc turystycznych na świecie. Ciężko pracujemy, aby Poznań był atrakcyjnym miejscem odwiedzin, a ta nagroda z pewnością usprawni naszą pracę i zmotywuje nas do ulepszenia istniejącej oferty i stworzenia zupełnie nowych, ekscytujących projektów - dodaje.

Jurorzy uzasadnili swoją decyzję: "Trudno uwierzyć, że tak piękne miasto nie jest jeszcze opanowane przez turystów. Ale przynajmniej nie będziesz musiał przepychać się przez tłumy, aby zanurzyć się w kolorowej architekturze Poznania i jego uroczych uliczkach. Mimo, że jest jednym z najstarszych (i najpiękniejszych) miast w Polsce, Poznań pozostaje jednym z ostatnich prawdziwie ukrytych klejnotów Europy. To może się jednak wkrótce zmienić, bo kwestią czasu jest odkrycie jego malowniczych ulic przez podróżników. Wędrując Traktem Królewsko-Cesarskim ze Starego Miasta do jeszcze starszej części znanej jako Ostrów Tumski, szybko zrozumiesz, dlaczego naszym zdaniem Poznań będzie dla 2020 roku tym, czym Kraków był dla 2010" - cytują miejscy urzędnicy.

Wśród najważniejszych atrakcji Poznania wymieniono Stary Rynek, Zamek Cesarski, jezioro Maltańskie i Cytadelę. Jurorzy podkreślili, że stolica Wielkopolski warta jest odwiedzenia przez cały rok i zapewnia turystom rozrywkę również zimą.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
12℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
16.13 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro