Reklama

110 tysięcy złotych na zajęcia antydyskryminacyjne dla 550 młodych poznaniaków: o czym się uczą?

fot. UM

Zajęcia w szkołach i organizacjach pozarządowych rozpoczęły się w połowie września i potrwają do końca roku szkolnego.

Jak zaznaczają miejscy urzędnicy, udział w warsztatach antydyskryminacyjnych jest dobrowolny i odbywa się za zgodą rodziców dziecka. Miasto wybrało w drodze konkursu 6 ofert warsztatów, które otrzymały łącznie 110 tysięcy złotych dofinansowania.

Pierwszy projekt to "Co nas łączy?" stowarzyszenia Lepszy Świat. - Uczniowie szkoły podstawowej przygotowują przy wsparciu trenerów wiadomość dla swoich rówieśników z Nepalu. Poprzez cykl warsztatów poznają podobieństwa i różnice kulturowe, uczą się współdziałania i komunikowania z innymi - wyjaśniają urzędnicy.

Centrum Inicjatyw Międzykulturowych Horyzonty realizuje warsztaty "Inna perspektywa", podczas których uczestnicy dowiadują się czym jest wielokulturowość oraz uczą się jak rozumieć inność. W ramach zajęć zaplanowano spotkania z osobami o różnych wyznaniach, kolorze skóry czy orientacji seksualnej.

"Szacun dla wszystkich" to akcja stowarzyszenia CREO. - Młodzi poznaniacy przymierzają kombinezon starości, by na własnej skórze poznać ograniczenia wieku senioralnego, zakładają gogle symulujące choroby oczu, uczą się manewrować wózkiem inwalidzkim. Zdobywają też wiedzę i umiejętności przydatne w kontakcie z osobami z niepełnosprawnością - dodają.

To nie koniec. Fundacja Akceptacja prowadzi projekt "Nie bójcie się nas", podczas którego transseksualna ratowniczka medyczna prowadzi warsztaty pierwszej pomocy. Powiązane z tym są dyskusje na temat m.in. transseksualności. Stowarzyszenie Pedagogów Społecznych Riposta stawia na streetworking w ramach projektu "Kolektyw równości", a Fundacja Tęczowe Rodziny organizuje spotkania "Poznań dla każdego", w trakcie których można nauczyć się jak organizować w mieście wydarzenia antydyskryminacyjne.

W warsztatach udział bierze około 550 młodych poznaniaków.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
20.92 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro