Warta Poznań wygrała i znów jest liderem ligi! Za tydzień półmetek rozgrywek

Warta Poznań ponownie wskoczyła na fotel lidera Fortuna I Ligi.

W niedzielne popołudnie Zieloni podejmowali w Grodzisku Wielkopolskim Chojniczankę Chojnice. Piłkarze Piotra Tworka byli zdecydowanym faworytem, bo goście z Pomorza Gdańskiego notowani są w dolnych rejonach tabeli.

Ostatecznie Warta wygrała 2:0, a obie bramki padły przed przerwą. W 18. minucie wynik otworzył Mateusz Kupczak, a nieco ponad kwadrans później drugiego gola dołożył Michał Jakóbowski.

Dzięki wygranej Warta ma już 31 punktów i przewodzi tabeli I ligi. O jeden punkt mniej zgromadziły Podbeskidzie Bielsko-Biała i Radomiak Radom.

Za tydzień odbędzie się 17. kolejka, kończąca pierwszą rundę rozgrywek. Warta 9 listopada zagra na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn.

Sezon rozgrywany jest na dystansie 34 kolejek. Dwa pierwsze zespoły w tabeli awansują do ekstraklasy, a drużyny z miejsc 3-6 zmierzą się w barażach o prawo gry w najwyższej lidze.

Warta Poznań - Chojniczanka Chojnice 2:0 (2:0)

Warta: 1. Adrian Lis - 3. Jakub Kiełb, 5. Bartosz Kieliba, 16. Aleks Ławniczak, 7. Michał Grobelny - 19. Mariusz Rybicki (81, 28. Karol Gardzielewicz), 21. Mateusz Kupczak, 6. Łukasz Trałka, 22. Robert Janicki (86, 10. Adrian Laskowski), 11. Michał Jakóbowski (90, 9. Łukasz Spławski) - 25. Gracjan Jaroch.

Chojniczanka: 27. Andrzej Witan - 43. Michal Obročník (46, 11. Janusz Surdykowski), 42. Seweryn Michalski, 85. Hubert Wołąkiewicz, 90. Jan Mudra - 21. Emil Drozdowicz (57, 23. Jacek Podgórski), 20. Oskar Paprzycki, 68. Bartosz Wolski, 13. Toni Conejo, 9. Mateusz Żukowski (87, 99. Marcin Rajch) - 14. Mateusz Kuzimski.

Bramki: Kupczak 18" Jakóbowski 27".