Reklama

Na nowej poznańskiej trasie tramwajowej ułożono pierwsze szyny!

fot. Halina P.

Umowę z wykonawcą zajmującym się rozbudową ulicy Unii Lubelskiej i budową tu nowej trasy tramwajowej podpisano w lipcu.

Budową trasy tramwajowej do pętli przy ulicy Falistej, na której właśnie zaczęły się pojawiać pierwsze szyny, zajmuje się konsorcjum firm Tor-Mel Sp. z o.o. i Terlan Sp. z o.o. Pierwsze firma m.in. budowała trasę tramwajową od ulicy Podgórnej, przez most Świętego Rocha, do ulicy Jana Pawła II. Terlan to natomiast część grupy Aquanet.

ÓSMIOKLASISTO sprawdź swoje preferencje zawodowe-TEST ON-LINE. Gratis dla wszystkich wybierających profil medyczny. Warto poznać swoje zainteresowania, preferencje naukowe. Profesjonalne testy predyspozycji zawodowych.
REKLAMA


Nowa trasa tramwajowa będzie przebiegać od ronda Żegrze do nowej pętli tramwajowo-autobusowej przy ulicy Falistej. Rondo Żegrze jest już przygotowane do inwestycji - zostało przebudowane w ramach modernizacji trasy na Górnym Tarasie Rataj. Ale inwestycja to nie tylko tory. - Na odcinku ul. Unii Lubelskiej od ronda Żegrze do nowej pętli przebudowane zostaną istniejące oraz wybudowane nowe chodniki i drogi rowerowe, a także podziemna infrastruktura: kanalizacja deszczowa, wodociągowa, gazowa, cieplna, elektryczna i telekomunikacyjna. Powstanie system monitoringu wizyjnego, zmodernizowana zostanie sieć elektroenergetyczna wysokiego napięcia - informowały w lipcu Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Wszystkie prace mają się zakończyć na początku 2021 roku. Koszt to prawie 50 mln złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami z gradem w Wielkopolsce
17℃
10℃
Poziom opadów:
7.7 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
4.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro