Reklama
Reklama

Ruszył sezon na rogale świętomarcińskie: kupując ten przysmak pomożesz potrzebującym

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Choć to 11 listopada, a więc w dniu imienin ulicy Święty Marcin, w Poznaniu kupuje się i zjada najwięcej rogali świętomarcińskich, w cukierniach już uginają się pod nimi półki.

Jak wynika z opinii naszych czytelników, to rogale oferowane do sprzedaży przez Caritas Poznań są jednymi z najsmaczniejszych i najchętniej kupowanych w mieście. - Ten smakołyk będzie można nabyć w parafiach oraz 11 listopada podczas obchodów imienin ulicy Święty Marcin. Naszym szczególnym punktem sprzedaży jest miejsce narodzin rogala, czyli plac przy kościele pw. św. Marcina. Jako spadkobiercy ks. Jana Lewickiego, poznańskiego proboszcza, który w 1891 roku zapoczątkował inicjatywę Rogala Świętomarcińskiego z dumą kontynuujemy przekazaną przez niego spuściznę - informuje Caritas.

Kupując rogale od Caritasu wspiera się organizację największej Wigilii dla potrzebujących. Ta tradycyjnie odbywa się 24 grudnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. - Tego dnia zapraszamy wszystkich samotnych, ubogich, chorych oraz bezdomnych do wspólnego posiłku i kolędowania - dodaje. Rogale będzie można nabyć w parafiach, przy kościele pw. św. Marcina, a także w namiotach Caritasu podczas imienin ulicy.

Rogale można też zamówić przez internet, pomagając przy tym podopiecznym Hospicjum Palium. 50 groszy z każdego zakupionego rogala trafi właśnie do hospicjum. To akcja Piekarni Natura i Fundacji Kochania Poznania "Podziel się rogalem". Szczegóły TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.03 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro