Reklama

W czwartek ostatnie pożegnanie profesora Jacka Łuczaka

fot. Hospicjum Palium
fot. Hospicjum Palium

Twórca Hospicjum Palium spocznie na Cmentarzu Junikowo.

Założyciel Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej zmarł 22 października. W grudniu skończyłby 85 lat. W budynku Hospicjum Palium na osiedlu Rusa cały czas można się wpisywać od księgi kondolencyjnej.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


W czwartek odbędzie się ostatnie pożegnanie profesora. O 11.00 w Katedrze zaplanowano mszę świętą w jego intencji, a o 13.50 na Cmentarzu Junikowo rozpoczną się uroczystości pogrzebowe. - Podczas pogrzebu Wolontariusze będą zbierać fundusze na wsparcie dla syna Pana Profesora-Michała, który choruje na stwardnienie zanikowe boczne - informuje hospicjum.

Prof. Łuczak urodził się w Poznaniu w 1934 roku. Był specjalistą chorób wewnętrznych, anestezjologii i intensywnej terapii, kardiologii oraz medycyny paliatywnej. To dzięki niemu powstało Hospicjum Palium. To on był wieloletnim szefem instytucji. W ostatnich latach poświęcił się w dużej mierze opiece nad synem, który od 2014 roku choruje na stwardnienie zanikowe boczne. Wybitny specjalista otrzymał wiele wyróżnień - m.in. tytuł Zasłużonego dla Miasta Poznania, a także Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro