Reklama
Reklama

34-latka oszukała co najmniej 2,5 tysiąca osób. Wyłudziła pieniądze oferując pracę przy składaniu długopisów

fot. Astryd_MAD / pixabay.com

Policjanci z Piły zatrzymali 34-letnią mieszkankę gminy Miasteczko Krajeńskie, która znalazła sposób na łatwy zarobek sporych pieniędzy.

Jak ustalili funkcjonariusze, kobieta w internecie oferowała pracę chałupniczą polegającą na składaniu długopisów. Warunki były bardzo atrakcyjne, dlatego chęć podjęcia pracy wyraziło mnóstwo osób. - W swojej ofercie podała, że osoby, które chcą rozpocząć pracę, muszą wpłacić na wskazane przez nią konto 12,50 zł. Ta kwota miała pokryć koszty wysyłki pierwszej partii długopisów do składania - wyjaśniają pilscy policjanci. Szybko okazało się, że po przelaniu pieniędzy na konto, kontakt z ogłaszającą się 34-latką po prostu się urywał.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


W połowie października policjantom udało się zatrzymać oszustkę. - Przyznała się do popełnienia przestępstwa. Jak przekazała, z tytułu prowadzenia nielegalnego biznesu miesięcznie zarabiała "średnią krajową pensję". Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że oszustka działała od około dwóch lat, oszukała ok. 2,5 tys. osób na kwotę ok. 30 tys. złotych. Pokrzywdzonych może być znacznie więcej - dodają.

Nie jest to pierwszy kontakt kobiety z wymiarem sprawiedliwości. Była już karana za oszustwa. Teraz grozi jej 8 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro