Reklama

Starołęka: w końcu udało się wybrać wykonawcę Parku Rekreacji!

fot. PIM
fot. PIM

Choć obiekt miał być gotowy jeszcze w tym roku, dopiero teraz udało się wybrać wykonawcę prac.

Zaniedbany teren pomiędzy ulicami Forteczną, Romana Maya i Okopową w końcu doczeka się metamorfozy. Od lutego piszemy o planach miasta związanych z tym terenem. Właśnie wtedy mieszkańców okolicy zaniepokoiła odbywająca się tutaj wycinka drzew. Okazało się, że grunt jest przygotowywany pod powstanie tu obiektu sportowo-rekreacyjnego.

W maju ogłoszono przetarg na wybór wykonawcy prac. Niestety trzeba było go unieważnić. Miasto zaplanowało na inwestycję 2,2 mln złotych, a najtańsza oferta opiewała na ponad 3,3 mln złotych. Dopiero teraz udało się wybrać wykonawcę. To firma Maciej Rybicki IZBRUK. Prace będą kosztować prawie 2,5 mln złotych. Park będzie objęty gwarancją przez 5 lat.

Wykonawca w środę rozpoczyna prace na terenie. - W nowym, starołęckim parku powstanie boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią, boisko do siatkówki z nawierzchnią poliuretanową, plac zabaw, zewnętrzna siłownia i miejsce do ćwiczeń street workout. Pojawią się także elementy małej architektury - m.in. ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci. Zieleń zostanie zagospodarowana, pojawią się nasadzenia kompensacyjne: drzewa, krzewy oraz ozdobne trawy - zdradzają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Obiekt będzie oświetlony i monitorowany. Zamontowane tu zostaną urządzenia odwadniające. Wody opadowe mają być wykorzystywane do podlewania terenu przy pomocy specjalnie zaprojektowanego systemu.

Park ma być gotowy w czerwcu przyszłego roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
13℃
Poziom opadów:
7.5 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
11.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro