Reklama

Kompleks Sportowe Żegrze gotowy: wysyłasz SMS i włącza się oświetlenie boiska

fot. PIM
fot. PIM

Nowy kompleks sportowy powstał pomiędzy ulicami Bobrzańską i Milczańską.

Obiekt powstał w sąsiedztwie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Dotychczas teren nie był zagospodarowany. Inwestycję udało się zrealizować ze środków pochodzących m.in. z Budżetu Obywatelskiego. Kosztowała 1,4 mln złotych.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Choć we wtorek odbyło się tu oficjalne otwarcie, wciąż trwają odbiory, które mają się zakończyć w najbliższych dniach. Można tu będzie korzystać z boiska piłkarskiego z trawą syntetyczną, boiska do piłki siatkowej i koszykówki, a także z poliuretanowej bieżni. Pomyślano też o najmłodszych mieszkańcach. Dla nich wybudowano plac zabaw wyposażony m.in. w kiwaki, huśtawki i bujaki na sprężynach. Pojawiły się tu również siłownia zewnętrzna oraz strefa do street workoutu. Jest tu również oświetlenie (uruchamiane po wysłaniu SMS na podany numer), a także rozprowadzono kable pod monitoring, który ma zostać zamontowany w późniejszym terminie.

Kompleks powstał na terenie należącym do straży pożarnej, za zgodą jej władz.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
88.39 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro