Reklama
Reklama

Kompleks Sportowe Żegrze gotowy: wysyłasz SMS i włącza się oświetlenie boiska

fot. PIM

Nowy kompleks sportowy powstał pomiędzy ulicami Bobrzańską i Milczańską.

Obiekt powstał w sąsiedztwie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Dotychczas teren nie był zagospodarowany. Inwestycję udało się zrealizować ze środków pochodzących m.in. z Budżetu Obywatelskiego. Kosztowała 1,4 mln złotych.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 3 lipca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Choć we wtorek odbyło się tu oficjalne otwarcie, wciąż trwają odbiory, które mają się zakończyć w najbliższych dniach. Można tu będzie korzystać z boiska piłkarskiego z trawą syntetyczną, boiska do piłki siatkowej i koszykówki, a także z poliuretanowej bieżni. Pomyślano też o najmłodszych mieszkańcach. Dla nich wybudowano plac zabaw wyposażony m.in. w kiwaki, huśtawki i bujaki na sprężynach. Pojawiły się tu również siłownia zewnętrzna oraz strefa do street workoutu. Jest tu również oświetlenie (uruchamiane po wysłaniu SMS na podany numer), a także rozprowadzono kable pod monitoring, który ma zostać zamontowany w późniejszym terminie.

Kompleks powstał na terenie należącym do straży pożarnej, za zgodą jej władz.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW drugiego stopnia. Również dla Poznania
31℃
19℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
20.92 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro