Reklama
Reklama

Wyszukiwarka cmentarna pomoże odnaleźć nagrobki m.in. bliskich, Powstańców i olimpijczyków

fot. archiwum
fot. archiwum

Przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych internetowa wyszukiwarka grobów cieszy się ogromną popularnością.

TUTAJ można znaleźć wyszukiwarkę, która obejmuje 23 poznańskie cmentarze. To nie tylko groby z Junikowa i Miłostowa, a więc największych nekropolii, ale też Cmentarza Górczyńskiego, Cmentarza Zasłużonych Wielkopolan i te znajdujące się na Cytadeli. Strona połączona jest z mapami, dzięki czemu każdy może wydrukować plan dojścia do wybranego nagrobka.

- Jak znaleźć informacje o grobie? Po kliknięciu w zakładkę "Wyszukiwarka" pojawia się formularz, w którym trzeba umieścić dane potrzebne do znalezienia mogiły: imię, nazwisko lub datę pogrzebu. Wystarczy podać dowolne informacje z listy - np. samo nazwisko lub fragment daty, ale wtedy liczba znalezionych nazwisk będzie dużo większa. Gdy wyszukiwarka znajdzie dane, które odpowiadają wpisanym kryteriom, wyświetli informacje o miejscu pochówku: podpowie, czy to grób pojedynczy czy rodzinny i ile osób jest w nim pochowanych - instruują urzędnicy.

Dzięki wyszukiwarce można znaleźć dane o miejscu pochówku nie tylko bliskich, ale też Powstańców Wielkopolskich. Nowością jest możliwość odszukania nagrobków olimpijczyków pochowanych w Poznaniu. - Dzięki nowej funkcjonalności w łatwy sposób można nie tylko ustalić położenie grobu, ale też zapoznać się z krótkim opisem sportowej kariery zmarłego - dodają. Od trzech lat groby olimpijczyków pochowanych w naszym mieście są oznakowane symbolicznymi tabliczkami. Są na nich dane osobowe, a także miejsce i rok Igrzysk Olimpijskich. Wykuto na nich również charakterystyczny znak z pochodnią i pięcioma kołami.

Posiadacze smartfonów mogą korzystać z wyszukiwarki za pomocą dedykowanej aplikacji -Sakralny Poznań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Ulewa i wichura w Wielkopolsce. Woda wdarła się do szpitala
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro